יום חמישי, 12 ביוני 2014

ארגון הגי'האד שכובש את עירק: "צועדים לבגדד כדי לסגר חשבון"

האמריקאים נוטשים את עירק
דובר ארגון הטרור "המדינה האיסלאמית שבעירק", שהשתלט על חלקים מרכזיים במדינה, מאיים ומסמן מטרה: החלפת השלטון. בקלטת שמע שפורסמה באתרים של הג'יהאד העולמי מכריז הדובר: "אל תתנו לכופרים השיעים לדרוך על אף שעל אלא אם ילכו על גופותיכם"

ארגון הטרור "המדינה האיסלאמית שבעירק", שהשתלט על חלקים גדולים בעירק וגם בסוריה, מפרסם קריאה לאנשיו ואיום למתנגדיו: "אנו בדרכנו לבגדד, לסגור חשבון עם ההנהגה השיעית הטיפשית". למרות שהצליחו להרגיז את מנהיגי אל קעידה באפגניסטן, בעיקר בגלל השיטות האלימות שלהם, אנשי ארגון הטרור הסוני מצליחים לכבוש בימים האחרונים עוד ועוד ערים ושטחים במדינה השסועה.

"הפשילו את השרוולים והתחילו להיות רציניים, אל תוותרו על שום פיסת אדמה ששחררתם, אל תתנו לכופרים השיעים לדרוך עליה, אלא עם הם ילכו על גופותיכם", הכריז דובר הארגון בקלטת שמע שפורסמה באתרי ג'יהאד עולמיים. "אנו צועדים לבגדד של ראשיד, לבגדד של החליפא. יש לנו חשבון לסגור".

ההנהגה השיעית בעירק ובני העדה מפוחדים וחוששים מהבאות, אחרי שדובר הארגון הקיצוני אמר בקלטת: "מה עשיתם לעמכם מנהיגים טיפשים. היחידים שיותר טפשים ממכם הם אלו שמקבלים אתכם כנשיאים או כמפקדים. תמיד תהיו סוחרים קטנים, מה אתם מבינים במדיניות, בהנהגה או בפיקוד צבאי? פספסתם הזדמנות היסטורית של עמכם לשליטה על עיראק".

חיילי הצבא העיראקי נמלטים

הארגון הסוני הקיצוני נולד ב-2003, בזמן נפילת משטרו של סדאם חוסיין. הוא גייס פעילים מכל רחבי העולם בזכות דעותיו ושאיפותיו להקמת משטר עולמי שיפעל על פי חוקי השריעה (מערכת חוקים איסלאמית מחמירה) והאמונה בדרכו של הג'יהאד (מלחמת הקודש האיסלאמית).

אתמול, כמה אלפי לוחמים של ארגון הטרור כבשו מספר ערים בצפון ובמרכז עירק ובהן תכרית ומוסול, צינורות ובתי זיקוק לנפט ודרכים מרכזיות. הצבא העירקי נמלט מפני הלוחמים הקיצונים והיום, הצטרפו למערכה גם ארגונים כורדים בעיר כרכוך, שהחליטו לקחת את האחריות לביטחון לידיהם. גם שטחים רבים הסמוכים לגבול עם סוריה, בצפון מערב עירק, נמצאים בשליטת אנשי הארגון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה