יום רביעי, 25 ביוני 2014

צה''ל תקף בעזה יעדי טרור - חמאס אחראית על הירי מהרצועה



הודעת דובר צה"ל : צה"ל תקף שבעה יעדים ברצועת עזה דובר צה"ל מוסר כי צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר תקף לפני זמן קצר חמישה משגרים מוטמנים בצפון רצועת עזה, מוקד פעילות טרור במרכזה ואתר לייצור אמצעי לחימה בדרומה. זאת לאור ירי הרקטות שבוצע לעבר שטח מדינת ישראל הערב. זוהו פגיעות מדויקות במטרות. צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמא"ס, על שלוחותיו, הוא הכתובת ועליו האחריות.

עזה מופצצת
בתגובה למטח הרקטות ששוגר לעבר יישובי הדרום, תקפו מטוסים של חיל האוויר שבעה יעדי טרור ברחבי הרצועה. כיפת ברזל יירטה שתיים מהרקטות שנורו הערב לישראל, אך רקטה נוספת שהתפוצצה בשטח יישוב גרמה נזקים

כלי טיס של חיל האוויר ביצעו גיחה לילית והפציצו שבעה יעדים ברחבי רצועת עזה. בין היעדים שהושמדו נמנים חמש עמדות מוסוות לשיגור רקטות צפון הרצועה, מוקד פעילות טרור במרכזה וסדנא לייצור אמצעי לחימה בדרומה. צה"ל הטיל את האחריות לירי הרקטות על ארגון חמאס השולט ברצועה.

מערכת כיפת ברזל יירטה הערב בהצלחה שתיים מהרקטות ששוגרו לעבר ישראל. זמן קצר לאחר היירוטים נורו שתי רקטות נוספות לתחומי מועצת חוף אשקלון והתפוצצו בשטחים פתוחים במועצה. רקטה חמישית התפוצצה בתוך יישוב במועצת שדות נגב וגרמה נזק קל למבנה.

הרצועה תחת אש חיל האויר

"כמו תמיד, גם הפעם הגיע רבש"צ היישוב ראשון למקום התפוצצות הרקטה והכווין את כוחות הביטחון", אמר תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב. "אירועים אלה מדגישים את חשיבותו הרבה של הרבש"צ ביישובי עוטף עזה. ההחלטה של פיקוד העורף שערורייתית ומנותקת מהמציאות בה אנו חיים".

"אני קורא לשר הביטחון לבטל לאלתר את ההחלטה ההזויה ולאפשר לנו לנהל שגרת חירום בהתאם למצב הביטחוני בו אנו חיים", הוסיף עידאן. "אני לא רוצה להעלות על הדעת מה היה קורה הערב לו לא היה רבש"צ במקום, קל וחומר באירוע בו הנפילה הייתה חלילה במבנה עם נפגעים בנפש".

כיפת ברזל יירוטים מוצלחים אך יש פספוסים

במהלך השבוע שעבר תקפו כלי טיס של חיל האוויר חמש פעמים ברצועת עזה, בתגובה לירי רקטות לעבר שטח ישראל. ביום שבת האחרון נורו שתי רקטות מרצועת עזה לעבר אשקלון. רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח.

בתגובה, תקפו מטוסי חיל האוויר, בלילה שבין שבת לראשון, ארבעה יעדי טרור ברצועת עזה. בתקיפה הופצצו מהאוויר שלושה מוקדי פעילות טרור בדרום הרצועה ומוקד נוסף במרכזה. מצה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות שהותקפו.

בתחילת השבוע שעבר תקפו מטוסי חיל האוויר שלוש מטרות טרור ברצועת עזה, וזאת בתגובה לירי רקטה לתחומי המועצה האזורית חוף אשקלון מספר שעות קודם לכן. מטוסים של חיל האוויר תקפו מוקד פעילות טרור ואתר לאחסון אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה, אתר לאחסון אמצעי לחימה נוסף במרכז הרצועה ואתר ליצור אמצעי-לחימה בצפונה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה