יום חמישי, 26 ביוני 2014

הקבינט: נפגע בתשלומי הרשות למחבלים

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס הערב והחליט לבחון שורת צעדי פעולה נגד העברות כספים מהרשות הפלסטינית למחבלים הכלואים בישראל – כספי תגמול תמורת ביצוע פיגועי טרור. עוד הוחלט במהלך הישיבה להמשיך בפעולות נרחבות בשטח לאיתור שלושת הנערים החטופים

הרשות הפלשתינית סנקציות בהעברת הכספים
 מבצע "שובו אחים" - היום ה-13: על רקע דבריו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אתמול, לפיהם הפעולה נגד חמאס מוצתה במידה רבה, התכנס הערב (ד') הקבינט המדיני-ביטחוני לדון בהמשך ניהול המבצע לאיתור שלושת החטופים.

במהלך הדיון הוחלט לבחון שורת צעדי פעולה נגד העברת כספים מהרשות הפלסטינית למחבלים הכלואים בישראל - כספים שהם מקבלים כתגמול על ביצוע פיגועי טרור נגד מטרות ישראליות.

מפחיתים את המעצרים
עוד הוחלט בישיבת הקבינט להמשיך בפעולות נרחבות ביהודה ושומרון לאיתור שלושת הנערים החטופים - נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. אתמול פורסם כי עיקר המאמצים מתמקדים כעת בחיפושים ולא במאבק בתשתיות חמאס.

"אנחנו ממשיכים באותו מאמץ מודיעיני ומבצעי להביא לשחרור החטופים ולהנחת היד על החוטפים - זה לא השתנה כהוא זה", הסביר שר הביטחון יעלון. "הפעולה נגד חמאס החלה במעצרים של עשרות רבות של אנשי חמאס, וסגירת מתקנים ונכסים רבים של חמאס, וככל שעבר הזמן זה ירד לעשרות בודדות ובלילות האחרונים מעצרים בודדים".

מגבירים את החיפושים
על התקדמות החיפושים אמר: "אנחנו מתקדמים כל הזמן - אנחנו לא פועלים באפלה בעניין החטיפה. זו שאלה של זמן שנגיע לחוטפים ולחטופים, אבל נדרש אורך רוח וסבלנות, אנחנו בכיוון הנכון, נגיע בסופו של דבר לפתרון התעלומה ואני מקווה שנצליח להחזיר את החטופים בשלום".

דבריו של השר יעלון באו על רקע ישיבת הקבינט שנערכה בתחילת השבוע, בה עלתה לדיון הצעה של מפקדי צה"ל לצמצם את המבצע נגד חמאס ביהודה ושומרון ולהתמקד מעתה רק בחיפושים אחר הנערים החטופים.

ההצעה נידונה ככל הנראה עקב החשש ההולך וגובר מביקורת בינלאומית מהתמשכות אפשרית של המבצע אל תוך צום הרמדאן, שיחל השבוע. הנטייה של מפקדי צה"ל היא, כאמור, לצמצם את היקף המבצע - אולם הקבינט טרם החליט על כך.

השר יעלון לצמצם את המבצע
הרמטכ''ל בסיור אמש החשש גובר
בתוך כך סייר אתמול הרמטכ"ל בני גנץ בגזרת חברון והתייחס לניסיונות לאתר ולהשיב את שלושת הנערים החטופים. "ככל שחולף הזמן, גובר החשש", אמר, "אבל ההנחה היא שהם בחיים".

"יש חשיבות רבה מאוד לאורך הרוח במבצע הזה, שקיים אצל כל אחד מהחיילים", אמר גנץ. "לאורך כל הדרך אני חושב שאורך הרוח הזה חשוב גם מהציבור בישראל שיעמוד איתן. נעשה את הפעולה ונגיע בסופו של דבר להישגים. נחישות הפעולה והמוכנות הנלווית אליה מתכתבת עם העניין הזה שמבחינתנו הנחת העבודה היא שהם חיים".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה