יום שבת, 14 ביוני 2014

צפו בגלריה מדהימה מההכנות ל"סעודת שבת הגדולה בעולם" שליחי חב''ד בתל אביב ערכו סעודת שבת לאלפי סטודנטים באדיבות אתר חב''ד


בליל שבת, התכנסו למעלה מאלפיים סטודנטים מתל-אביב בהאנגר 11 לסעודת שבת ענקית שאורגנה על-ידי ארגון 'חב"ד בקמפוס תל-אביב' וארגון 'וייט סיטי שבת' ● נציג 'גינס' שהגיע במיוחד מחו"ל,  בכדי לקבוע את השיא של "סעודת שבת הגדולה בעולם" ● צפו בתיעוד מההכנות לסעודה בהפקת חברת 'פליישמן הפקות' סעודת שבת הגדולה בעולם

● השליח הרב שייע גרליצקי מחב"ד תל-אביב מספר: כך נולד המיזם
בליל שבת, יתכנסו למעלה מאלפיים סטודנטים מתל-אביב בהאנגר 11 לסעודת שבת ענקית המאורגנת על-ידי ארגון 'חב"ד בקמפוס' ו ארגון 'וייט סיטי שבת'. נציג 'גינס' שהגיע במיוחד מחו"ל, נמצא כבר במקום, בכדי לקבוע את השיא של "סעודת שבת הגדולה בעולם" המתנהלת, כמובן, על-פי כל כללי ההלכה.

בחודשים האחרונים עמלו המארגנים, ובראשם הרב ישעיהו גרליצקי שליח חב"ד באוניברסיטת תל-אביב והשליח הרב עדי אלפנט להפיק את האירוע הענק, תוך הקפדה על כך שתישמר בו השבת כהלכתה על כל דקדוקיה.

הרישום התבצע דרך אתר אינטרנט מיוחד שהוקם לקראת השבת. "נדהמנו שהכרטיסים נחטפו במהירות", מספרים המארגנים, "לשמחתנו, או בעצם לצערנו, כבר לפני שבועיים לא נשאר כרטיס אחד ורבים שביקשו להירשם – נשארו בחוץ". המארגנים מספרים שכאלפיים סטודנטים כבר נרשמו לסעודה הענקית.

"עד לבוקר ניסו להירשם עוד ועוד סטודנטים – אבל נאלצנו להשיב להם בשלילה, לאור העובדה שכל המקומות נתפסו כבר לפני מספר ימים", אומר הרב משה שילת מראשי 'חב"ד בקמפוס', "בפעם הבאה נעשה את כל המאמצים למצוא מקום מרווח יותר".

האירוע הגדול התחיל כשעתיים לפני כניסת השבת בהופעה של להקת 'המדרגות' ובדברי ברכה של הרב הראשי לת"א הרב ישראל-מאיר לאו. לפני כניסת השבת הדליקו יחד קרוב לאלף נשים את נרות השבת, והקהל קבל את השבת בתפילת ערבית אל מול שקיעת החמה בחוף ת"א.

על הסעודה עצמה נצחו שלוחי חב"ד, כאשר הקהל הענק ערך יחד את הקידוש והמשיך בסעודה מלאה ויוקרתית עם כל מטעמי השבת, שירה בציבור, 'לחיים' ודברי תורה - עד לברכת המזון.

חלק גדול מהמשתתפים, סעדו בעבר בבתי-חב"ד לישראל בחו"ל. בחב"ד החליטו להביא אליהם את האווירה הח"ולית לשבת ההיסטורית: שליח חב"ד בבנגקוק שבתאילנד הרב נחמיה וילהלם ושליח חב"ד בקפריסין הרב זאבי רסקין – הגיעו לישראל ושהו לצד המשתתפים לאורך כל הסעודה.

(צילומים: י. בלינקו)אתר חב''דאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה