יום ראשון, 22 ביוני 2014

10 מיליון ש"ח יושקעו בשדרוג בית הקברות הר המנוחות בירושלים

לקראת ההילולה של הרב מרדכי אליהו זצ"ל חושפים במשרד לשירותי דת תוכנית רחבה לשיקום הר המנוחות. בין היתר ישודרגו תשתיות הכבישים והברזיות. בנוסף יוקמו ציליות ותחנות מידע ממוחשבות
חנן גרינווד, כיפה

בית הקברות הר המנוחות יעבור שיפוץ ושדרוג תשתיתי בעלות של למעלה מ-10 מיליון ש"ח, כך חושפים במשרד לשירותי דת לקראת ההילולה של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל, שתתקיים ביום ראשון הקרוב.

בית הקברות הר המנוחות בגבעת שאול הוא כיום בית הקברות היהודי המרכזי בירושלים. בית הקברות נפתח בשנות ה -50 הראשונות בעקבות הכיבוש הירדני של הר הזיתים, שם שוכן בית הקברות היהודי העתיק ושם קברו עד מלחמת העצמאות. פתיחתו של הר המנוחות הרחיבה מאוד את יכולת הקבורה בירושלים.

עם השנים הר המנוחות הפך למוקד הקבורה המרכזי בירושלים ומספר הקברים הלך וגדל בנוסף לכך נטמנו בהר גדולי עולם כמו הרב יוסף שלום אלישיב, החיד"א , הרב שלום משאש, הרב משה פנשטיין, האדמו"ר מבעלז אהרן רוקח , ועוד גדולים ורבים.

העלייה הגדולה במספר הנקברים בהר יחד עם הרצון של רבים להיקבר דווקא בהר המנוחות, יצרו מצב בו תשתיות ההר- הכבישים, חניות ,צליות וברזיות כבר לא נותנים מענה ראוי לרבבות האנשים הפוקדים את ההר כל שנה.

במועצת בתי העלמין בירושלים מטעם המשרד לשירותי דת בשיתוף עם עיריית ירושלים חושפים תוכנית ייעודית לשיקום ושדרוג התשתיות בהר המנוחות, בה כלול שדרוג הכבישים, מעקות בטיחות,חניות, שבילים ומדרכות, תאורה ,מרכז מידע ממוחשב ,גינון ומצלמות אבטחה. העלות הכוללת של התוכנית למעלה מ- 10 מיליון ₪.

ברקע לחשיפת התוכנית עומדת ההילולה הגדולה שתתקיים לזכרו של הראשל"צ הרב מרדכי אליהו זצ"ל ביום ראשון הקרוב בה עשויים להשתתף רבבות אנשים.

הרב הלל הורוביץ מנהל מועצת בתי העלמין בירושלים אומר: "נפעל בכל הכוח בע"ה להוציא לפועל את התוכניות. ראויה ירושלים עיר הבירה שבית העלמין הגדול והמרכזי שלה יקבל את הכבוד הראוי הן לחיים והן למתים."

יצחק הנאו ראש אגף מבני דת בירושלים הוסיף: "כמות הנקברים בהר הולכת ועולה מידי שנה מצב התשתיות אינו מספק ואף גרוע מכך לכן החלטנו להסיר את הכפפה ולבנות תוכנית שדרוג משמעותית לכל התשתיות בהר, אני חושב שזו בהחלט בשורה לרבבות האנשים שפוקדים את ההר מידי שנה"
מקור

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה