יום רביעי, 4 ביוני 2014

בליל החג אסד שוב ניצח בבחירות

שוב ניצח למען סוריה

בשאר אסד ממשיך לכהונה שלישית לאחר שזכה ב-88.7 אחוזי תמיכה. שיעור הצבעה עמד על 73.4 אחוזים. הטלוויזיה הסורית משדרת שירים פטריוטיים


שליט סוריה בשאר אסד יוסיף לשלוט בארצו השסועה והמדממת. כך נקבע הערב עם פרסום תוצאות הבחירות לנשיאות שבהן זכה אסד לתמיכה בשיעור של 88.7 אחוזים. יושב ראש מועצת העם בסוריה ג'יהאד א-לחאם מסר ששני המתמודדים מול אסד, חבר הפרלמנט לשעבר חסאן א-נורי ומאהר חג'אר, קיבלו רק 4.3 ו-3.2 אחוזים בהתאמה.

בית הדין החוקתי בסוריה הודיע כי אחוז ההצבעה לבחירות לנשיאות עמד על 73.4%. דובר מטעם בית הדין אמר ש-11.63 מיליון אזרחים סורים הצביעו בבחירות שהתקיימו אתמול במדינה מתוך 15.85 מיליון בעלי ההצבעה. נתוני ההצבעה כוללים את האזרחים שנמצאים במדינה ובחו"ל. הבחירות התקיימו רק באזורים שבהם שולט הצבא הסורי והאופוזיציה החרימה אותן.

שלושה בני אדם נהרגו בדמשק ועשרות נוספים נפצעו ברחבי סוריה במהלך חגיגות ניצחונו של אסד. כך דיווחו ארגוני זכויות אדם במדינה. הנשיא הסורי שכנראה חזה את ניצחונו הדגיש מוקדם יותר בהצהרה שפורסמה ברשתות החברתיות כי אין צורך לירות באוויר לאות שמחה כיוון שהדבר מסכן את חייהם של האזרחים. הוא קרא לאזרחים להביע את רגשותיהם הלאומיים באופן שמשקף את "התרבות והמוסר הנשגבים שלהם כאזרחים סורים".

מיד עם היוודע התוצאות שלפיהן אסד קיבל 10.319 מיליון קולות, החלה הטלוויזיה הסורית לשדר שירים פטריוטיים שבהם מתועדות יכולותיו של הצבא הסורי באוויר, בים וביבשה. "מברוכ לסוריה", פתחה השדרנית בגל הפתוח את דבריה עם היוודע בחירתו של אסד.


בתקשורת הלבנונית דווח כי יריות לאות שמחה על ניצחונו של אסד נשמעו בדאחייה, הפרבר הדרומי של ביירות והמעוז של חיזבאללה. חיזבאללה, על פי פרסומים בתקשורת הערבית, סייע לאסד בבחירות כשהסיע מצביעים סורים בלבנון לשגרירות הסורית בביירות כדי להצביע לאסד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה