יום ראשון, 1 ביוני 2014

עיתון ישראל היום: קולם של החכי"ם החרדים יכריע...

האם ריבלין יזכה לקולות החרדים או חלקם
המירוץ לנשיאות נכנס לישורת האחרונה: הקול החרדי יכריע?9 ימים לפני ההכרעה, ששת המועמדים נערכים ל"בליץ" אחרון על הח"כים שעדיין מתנדנדים • אחת התעלומות: למי יצביעו ש"ס ויהדות התורה?


כיצד תשפיע הודעתו של רה"מ בנימין נתניהו על החלטתו לתמוך בריבלין על עמדתם של נציגי ש"ס ויהדות התורה?
בתשעת הימים שנותרו עד לבחירות לנשיאות ב־10 ביוני יגבירו ששת המועמדים לנשיאות את מאמציהם לשכנע את הח"כים לתמוך בבחירתם. שבוע הדיונים בכנסת השבוע יהיה קצר במיוחד - רק יום אחד, בשל חג השבועות שיחול ביום רביעי, ולכן נערכים במטות של כל המועמדים לדבר עם הח"כים המתנדנדים.

גורמים בכנסת העריכו אמש כי למרות הודעתו של שר החוץ אביגדור ליברמן כי לא יתמוך בבחירתו של ריבלין לנשיאות, יהיו כמה שרים וח"כים מסיעתו שייתנו לריבלין את קולם.

על פי הערכות, לפחות ארבעה מחברי סיעת ישראל ביתנו יתמכו בריבלין, ובהם השרים יאיר שמיר ועוזי לנדאו, שהם ידידים ותיקים של ריבלין בתנועת החרות זה שנים רבות. ההערכה היא שגם השר יצחק אהרונוביץ' וח"כ אורלי לוי־אבקסיס, שהיא בתו של דוד לוי, שריבלין היה מראשי מחנהו בעבר, עשויים לתמוך בריבלין.
השאלה המסקרנת ביותר במערכת הפוליטית היא כיצד תשפיע הודעתו של רה"מ בנימין נתניהו על החלטתו לתמוך בריבלין על עמדתם של נציגי המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה.
ח"כים בשתי המפלגות ציינו כי "רבים אצלנו התכוונו לתמוך בריבלין, ועכשיו עלינו לשקול את ההחלטה מחדש".


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה