יום שלישי, 12 באוגוסט 2014

פירצה נוספת, החרדים זועמים

משרד הפנים הודיע היום (שלישי) כי חוק השבות יעניק מעתה אזרחות ישראלית גם לבני זוג עם נטיה הפוכה של יהודים שיעלו ארצה יחדיו. זאת, בעקבות הנחייה בנושא שהעביר שר הפנים, גדעון סער, לרשות האוכלוסין וההגירה.

לפי חוק השבות, כל יהודי זכאי לעלות לישראל וזכות זו ניתנת גם לבני משפחתו ולבני זוגם. על כן, מדובר, למעשה, בפרשנות של התיקון לחוק מ-1970 המאפשר להכיל את החוק על מי שאינם אזרחי ישראל. לפי ההחלטה, לראשונה יוכלו בני זוג מאותו המין שנישאו בחו"ל על פי חוק ליהודי המבקש לעלות לישראל, לעלות עמו מתוקף נישואיהם - גם אם אינם יהודים - ולהפוך לאזרחי ישראל.

"שערי ישראל יהיו פתוחים בפני כל יהודי ומשפחתו ללא אפליה הנובעת מאורח חייו", אמר השר סער. לדבריו, את ההחלטה העקרונית קיבל לאחר פניות מצד הסוכנות היהודית ונוכח כמה בקשות שהגיעו למשרד הפנים בחודשים האחרונים.

בהנחיה שהעביר אתמול למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, כתב סער ש"עניינו של חוק השבות הוא בקיבוץ בני העם היהודי מהגלות, ותכלית התיקון מ-1970 הייתה לאפשר לבני המשפחה של היהודי להגיע לישראל כשווים לו, על מנת לעודד עלייה. איני רואה מקום להבחין בין יהודים שנישאו בנישואים הטרוסקסואליים, לבין יהודים שנישאו לבני מינם בחו"ל, על פי חוק. אלה ואלה עונים על התכליות של חוק השבות, בבחינת 'ושבו בנים לגבולם'".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה