יום רביעי, 6 באוגוסט 2014

הוריו של גיל-עד שער: "יודעים שכוחות הביטחון יעשו הכל"

אופיר ובת-גלים שער, הוריו של גלעד שנחטף ונרצח יחד עם נפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל, הודו לצה"ל ולכוחות הביטחון עם היוודע דבר מעצרו של חוסאם קוואסמה, שפיקד על החוליה שרצחה את הנערים. "מעצרו של קוואסמה הוא חלק משמעותי בניסיון לתפוס את הרוצחים"

עפר חדד


"יודעים שצה"ל יעשה הכל", הנערים החטופים
צילום׃ פייסבוק ותצפיות

הוריו של גיל-עד שער ז"ל שנחטף ונרצח לפני כחודש וחצי, הודו אמש (ג') לכוחות הביטחון על ההתקדמות בחקירת הרצח שבמסגרתה נעצר חוסאם קוואסמה, קרוב משפחתו של מרוואן קוואסמה, אחד משני רוצחי הנערים. "אנחנו יודעים שכוחות הביטחון עושים הכל", אמרו.

בת גלים ואופיר שער, הוריו של גלעד, אמרו את הדברים לאחר שהותר לפרסום דבר מעצרו של קוואסמה, שהיה ממתכנני רצח בנם והנערים נפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל. "אנחנו יודעים שצה"ל, השב"כ וכוחות הביטחון, בהנחיית הממשלה, עושים הכל כדי לתפוס את הרוצחים, ואנו מודים על כך", אמרו. "מעצרו של קוואסמה הוא חלק משמעותי בעניין. אנחנו בטוחים שההנהגה תעשה את המיטב והמרב בכדי להעניק ביטחון לתושבי המדינה", הוסיפו ההורים.

רוצחי הנערים

חוסאם קוואסמה, שנעצר על ידי השב"כ וכוח הימ"מ, פיקד בפועל על החוליה שחטפה את שלושת הנערים בגדה המערבית. החוליה הוכוונה על ידי אנשי החמאס בעזה והיתה תחת חסותם. קוואסמה נעצר, נחקר בשב"כ והודה במיוחס לו. המרדף אחרי שני הרוצחים עצמם, מרוואן קוואסמה ועמאר אבו-עיישה, עדיין לא הסתיים.

החיפושים נערכו 18 יום
צילום׃ AP

18 ימים של חיפושים הסתיימו בטרגדיה

הפרשה החלה ב-12 ביוני (יום חמישי), אז יצאו שלושת הנערים מישיבת "מקור חיים" שבה הם לומדים בכפר עציון - לעבר בתיהם שבטלמון, אלעד ונוף איילון. אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל עלו או הוכנסו, ככל הנראה, לרכב בצומת אלון-שבות.

בלילה שבין חמישי לשישי נפרשו כוחות נרחבים בפאתי חברון, ובשישי לפנות בוקר אותר באזור רכב שרוף. הרכב נלקח לחקירה בכדי לבדוק אם הוא קשור להיעלמותם של שלושת הנערים. בבוקרו של יום שישי החלו להתפשט השמועות, אך בשעה חמש בערב אישר דובר צה"ל את החשש לחטיפה באופן רשמי.

כעבור זמן קצר כינס ראש הממשלה נתניהו הערכת מצב בקריה, ובשעות הלילה החל מבצע מעצרים נרחב באזור חברון. בשבת קיים ראש הממשלה התייעצות ביטחונית עם הרמטכ"ל וראש השב"כ, ושעות לאחר מכן הותרו לפרסום שמותיהם של שלושת הנערים הנעדרים.

"מודים לכוחות הביטחון", בת גלים שער
צילום׃ חדשות 2

18 ימים לאחר שנעלמו בצומת אלון-שבות שבגוש עציון, נמצאו גופות הנערים החטופים כשהן כפותות - כקילומטר מערבית ליישוב חלחול שמצפון לחברון. הן הועברו לבדיקה פתולוגית במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

בהכנת הידיעה השתתף ניר דבורי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה