יום ראשון, 17 באוגוסט 2014

חיים אמסלם תוקף בחריפות את יתד נאמןהעיתון החרדי יתד נאמן פרסם ביום שישי התנצלות בדבר הציטוטים שהובאו בשם הרב אריה שטרן, המועמד לתפקיד רב העיר ירושלים, שלא היו דבריו, אך מנגד המשיכו בתקיפתו בנושאים שונים הנוגעים לעמדותיו.

כזכור, הרב אריה שטרן צוטט בעיתון יתד נאמן לפני כחודש וחצי כשהכתב התבסס על דברים שהובאו בויקיפדיה. בדיעבד התברר כי הדברים הובאו בידי אריה שטרן אחר. ביום שישי כאמור יתד נאמן התנצל על הדברים, אך יחד עם זאת פרסם שורה של ציטוטים של הרב שטרן והמשיך בתקיפתו.

הרב חיים אמסלם יוצא להגנת הרב אריה שטרן ותוקף בחריפות את יתד נאמן. “העלילתון הנקרא ‘יתד נאמן’ שגדולי הרבנים האשכנזים בעצמם מצאו לנכון לומר שאסור לקרוא בו אפילו בחול, לפי שכל כולו לשה”ר והשמצות (יעני חרדים) מצא לנכון שוב השבת האחרונה להתנפל על מועמדותו של הרב אריה שטרן לרבה הראשי לירושלים, בעיקר בגלל דבריו המופיעים בראש סיפרי “זרע ישראל”, בהם דעתו הברורה שנכתבה בספר הלכה ברורה על התלמוד, כתב הרב אמסלם בדף הפייסבוק שלו.

“ראשית הרב שטרן צודק לגמרי. ואין שום בעיה עם מי שמקל בגיור, נהפוך הוא הוא עושה כפי דעת רוב בנין ורוב מנין של גדולי ישראל”, הוא קבע ותקף בחריפות את יתד נאמן. “ה’יתד’ מומחה לסלף ולשקר ולהשמיץ ובנושא הגיור זה עשרות שנים, ואין לי ענין להראות בורותו ושקריו כי הם ידועים ומפורסמים, נכון שישנם רבנים משלהם המחמירים אך רוב הפוסקים אלה שהיה להם אחריות לכלל האומה ולא רק לסקטור הקלו מאוד”.

“שרבנים עוברים על ‘לא תגורו מפני איש’ מפני האלימות החרדית אשכנזית זה אינו חידוש, הרי האלימות המילולית ולעיתים אף הפיזית היא לחם חוקם, העלבת תלמידי חכמים וגדוליהם בעצמם היא דרך מקובלת, הפשקווילים הם ארוחת תמיד בשבילם, ואני בז להם ולדרכם בוז עמוק”, הוסיף.

“זה שרוב העוסקים בנושא כגון לבלרי יתד ואברכים קטנים שלא נתפתחו עיניהם בהוראה בורים ועמי הארץ בנדון, והולכים כסומים בארובה אחריהם, וזה שהמדינה בעקבות הפוליטיקה הארורה הושיבה על השיבר את מי שאינם מתאימים, זו הבעיה של המדינה. בעיה יותר גדולה של המדינה שהיא מטפחת את משנאיה בבחינת ‘מהרסייך ומחריבייך’. אולם ברור שלא נשנה מדעתינו ומההלכה המסורה והמקובלת ומהאמת כמלא נימה. כי זאת לזכור תמיד: ‘המחמיר בגיור מקל בהתבוללות’”, מסכם הרב אמסלם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה