יום ראשון, 10 באוגוסט 2014

ימי הבלבול / ש. קיסרי - שווה קריאה!!!

ימי הבלבול / ש. קיסרי
עכשיו עם "הפסקת אש", ימי הבלבול מקבלים אופי חדש. מה הם חיינו? מהו עתידנו וההווה שלנו?, האם המנהיגים הנבחרים, ידעו לעשות משהו טוב מכל העיסה הזו או שהם מבטיחים לנו מלחמה נוספת בעתיד. האם אנחנו נועדנו לחיות מיום ליום, בלי עתיד? האם לנצח נאכל חרב, האם תהיה לנו פרנסה?

▪ ▪ ▪

ימי הבלבול האלה התחילו, עם חטיפת שלשת תלמידי הישיבה ורציחתם, בימי בחירת הנשיא החדש, עם פסק דינו של ראש ממשלה לשעבר אהוד אולמרט, עם שקרים של השלטון והתנהגות בזבזנית בלתי נסבלת בבית ראש הממשלה. כאשר הוחלט על מבצע צוק איתן שהיה למלחמה, עזבו רוב תושבי דרום הארץ, אזור מופגז טילים במטחים בלתי פוסקים והלכו לנדוד בצפון הארץ. מרכז הארץ היה לאזור משותק בו האזרחים לא יוצאים מהבית, התיירות נסתיימה והמסחר, לא היה, מה שקיפח את הפרנסה של חלק גדול מהתושבים.
כאשר 64 חיילים מטובי לוחמי צהל נהרגו, כאשר מאות אנשים עזבו את בתיהם כי לא יכלו לחיות תחת מטחי אש בלתי פוסקים. בתל אביב והסביבה ילדים לא יצאו מהבית בחופש הגדול, כולם מסביב לטלוויזיה, מובהלים על-ידי אזעקות לממ"ד, וכיפת ברזל ממלאת את תפקיד הנס הקבוע - שמציל אותנו.

עכשיו עם "הפסקת אש", ימי הבלבול מקבלים אופי חדש. מה הם חיינו? מהו עתידנו וההווה שלנו?, האם המנהיגים הנבחרים, ידעו לעשות משהו טוב מכל העיסה הזו או שהם מבטיחים לנו מלחמה נוספת בעתיד. האם אנחנו נועדנו לחיות מיום ליום, בלי עתיד? האם לנצח נאכל חרב, האם תהיה לנו פרנסה. האם הממשלה הזו תתחלף לממשלה טובה יותר? רעה יותר?, האם שנאת האחים בישראל תתמקם כאן להמשך חיינו ועוד אלפי שאלות ללא מענה.

כמה דמויות מפתח שותפות לימי הבלבול שלנו, ימי בלבול שימשכו ימים רבים. הבלבול הוא כאשר יש רק שאלות ואין תשובות.

הנשיא אובמה

הנשיא אובמה, נחשב, על-פי סקרים באמריקה כנשיא הגרוע ביותר אי-פעם. בימים האחרונים יש גם תשובות לסקר אמריקני ששאל מי מבין בוחרי אובמה מצטער על שבחר בו? התשובה: מצטערים על שבחרו בו 71%. האם הקדנציה הראשונה שלו הטעתה את האמריקנים עד כדי כך שבחרו בו לפעם השנייה.? האם האמריקנים הם תמימים שחשבו שהוא נשיא טוב ולפתע, בקדנציה השנייה נעשה הכי רע?

שונאיו הרבים בארה"ב ומחוצה לה טוענים כי הוא פרו מוסלמי, שלא נחשף ממש בקדנציה הראשונה. האם בגלל תפישתו של אובמה הסתיימו ימיה של ארה"ב כמעצמה החזקה בעולם.? האם אובמה החליט שאמריקה לא תכנס יותר למלחמות לא לה ולא תקריב את צעיריה ואת כספה על מזבח מדינות מסוכסכות.? האם הכימיה הגרועה והאנטיפתיה האישית בין אובמה ונתניהו גורמת לנתק בין ארה"ב וישראל?,האם ביבי גרם לכך או נטיותיו המדיניות הפרו איסלמיות של אובמה הם שגרמו לכך? ובכל זאת אמריקה תומכת בנו בכסף גדול, ועומדת לצידנו בהצבעות באו"מ.
שאלות ללא תשובות.

מצרים

האביב הערבי במצרים קרם עור וגידים. במשך שנתיים חיסלו המצרים שני שליטים. את מובארק הנשיא המוצלח הוותיק שהסתאב, ששלט 30 שנה ואת מורסי, הבלתי מוצלח ששלט שנה אחת. עכשיו יש שליט שלישי " טוב לישראל" ולא ברור עדיין אם הוא "טוב למצרים". בעולם שהשתנה כליל בו האיסלאם כובש את אירופה כיבוש ללא שפך-דם, אלא על-ידי חדירת מהגרים מסיבית, איטית מתמשכת ומשמעותית, והמזרח התיכון בימי בלבול שימשכו עוד שנים רבות. בימי בלבול, מצרים הפכה לחברה "כמעט הכי טובה" לישראל, מטפלת בסכסוך שגם היא מעורבת בו עם החמאס. עזה סניף של גיא בן-הינום, היא מקור הסכסוך שנמשך כבר עשרות שנים. זה לא יגמר.
נשארו שאלות רבות ללא תשובות.

אבו-מאזן

דמות טרגית שנואה על ביבי נתניהו, שלא התאימה לאינטרסים של נתניהו המקווה להישאר בשלטון עוד 40 שנה ולפיכך סולק אבו מאזן בבושת פנים מ"שיחות שלום". היום דמות "מבוקשת" לא ברורה, מה יהיה עתידה ואיך הוא מחובר עם עתידנו?
שוב שאלות ללא תשובות

בנימין נתניהו

ביבי הוא מר ביטחון ומר טרור. זה התחום שהוא מבין בו, תחום שמהלך קסם על ישראלים רבים המוכנים בחצי רגע לשכוח לנתניהו, הרבה ממגרעותיו ולו רק יהיה מר ביטחון. מר ביטחון האכיל אותנו את "אירן" במשך כמה שנים. הוא אוהב הפחדות ואוהב את העם בישראל מבוהל ובעל תחושות של שה מובל לטבח, כמו בימי הנאצים. נתניהו גם מפחיד וגם משדר שהוא יודע איך להציל את הישראלים מאירן ובכלל. במהלך הקדנציות שהצטיינו בבזבוז כספי המדינה על-ידי משפחת נתניהו, ביבי שכח להתעניין בדרום ובאזור עזה. בזמן שהחמאס בנה מנהרות ביבי בחר לו תוכנית לבניית ארמון לו ולמשפחתו למגורים לשנים הבאות. הסכום של מיליארד שח שיהיה עלות הבנייה של הארמון פלוס מטוס פרטי לנסיעות בתפקיד של ראש הממשלה - לא גרם לביבי סחרחורת. גם קיום המנהרות לא.

בסקר שנערך בימים האלה נמצא כי 62% מהישראלים מרוצים מתפקודו של ביבי במלחמה. 72% לא מרוצים שלא המשיכו את המלחמה כדי "לגמור" את החמאס. אז כן מרוצים או לא מרוצים? הרי ביבי הוא מר ביטחון ומר טרור, אתם סומכים עליו או לא?
ימי בלבול. מי יודע מה לענות?

ארגון החמאס

רוצחים בלי הכרה
אין שאלות
יהדות העולם

חלק מהיהודים שכבר שכחו את ישראל, או ניסו לשכוח, נזכרו כי הם יהודים וישראל היא בכל זאת, המדינה היחידה שיש לעם היהודי. התחילו לשלוח תרומות ולהפגין בבירות העולם בעד ישראל הלוחמת . רוב המפגינים בעד ישראל בבירות העולם היו ישראלים יורדים שנמאס להם לחיות בארץ ומצאו את אושרם (?) במקומות אחרים. היהודים באירופה סובלים מאנטישמיות גוברת וסתם אנטישמיות בסגנון הישן. על-רקע היבשת המתמלאת במוסלמים אגרסיביים ונחושים. האם הישראלים בגולה, אלה שעזבו לאחרונה או מזמן, חוששים מאנטישמיות של המהגרים המוסלמים או של תושבי אירופה המקוריים ? או אולי הם מרוצים מחייהם.?
יש תשובות שונות לשאלה.

אנחנו

אין דבר כזה אנחנו...יש חרדים, דתיים, ציונים, חילונים, אופטימיים, פסימיים, פלורליסטים, צרי מחשבה, שמרנים ואוהבי גדעון לוי אוהבי מירי רגב ושונאיה, אוהבי ביבי ואוהבי בנט. יש שחושבים שניצחנו ועוד נגמור "אותם", יש שמקוים להגיע להסדר, כל הסדר. יש מתלבטים, יש כואבים, יש תוהים והרוב מבולבלים. כבר אמרנו שאלה ימי הבלבול. עדיין כל רעש מתמשך בחוץ נשמע לנו כמו אזעקה......

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה