יום שישי, 8 באוגוסט 2014

מהלומה קשה ללפיד בסקרים בעקבות המלחמהעל רקע מבצע “צוק איתן” והתנהלות הדרג המדיני במהלכו, נערך עבור חדשות 2 סקר בראשות מינה צמח ומנו גבע במדגם שבדק 500 איש. מהנתונים מצטיירת תמונה של התחזקות לגוש הימין והתרסקות ללפיד.

על פי התוצאות, הליכוד מתחזק ל-23 מנדטים, בהשוואה ל-20 שיש לו כעת אחרי הפיצול מישראל-ביתנו. ליברמן וישראל-ביתנו מתחזקים ל-12 מנדטים בהשוואה ל-11 שיש להם היום אחרי הפיצול מהליכוד. בנט והבית היהודי מתחזקים ל-15 מנדטים. העבודה נסוגה במנדט ל-14.

יחד עם זאת, יאיר לפיד ויש עתיד צונחים מ-19 ל-10 מנדטים בלבד, ש”ס נחלשת ל-8 מנדטים. המפלגה העתידית בראשות משה כחלון מקבלת 7 מנדטים, התנועה בראשות ציפי לבני שומרת על כוחה עם 6מנדטים וכך גם מרצ. יהדות התורה נשארת עם 7, חד”ש עם 5, רע”מ-תע”ל ובל”ד עם 7 מנדטים יחד. קדימה של מופז – מתחת לאחוז החסימה עם אפס מנדטים.

מי מתאים יותר לתפקיד ראש הממשלה?

38% תומכים בנתניהו ו-11% מאמינים שנפתלי בנט מתאים יותר לתפקיד ראש הממשלה. יו”ר העבודה והאופוזיציה יצחק (בוז’י) הרצוג נהנה מ-9% תמיכה בלבד – בדיוק כמו ליברמן. הרחק בתחתית הרשימה – יאיר לפיד ומשה כחלון עם 3% תמיכה כל אחד.

האם מעמדו של אבו מאזן השתנה כעת?

רק 26% חושבים שאבו מאזן התחזק. שיעור דומה סבורים שנחלש ורוב הציבור – 42% – מאמין שמעמדו לא השתנה אחרי העימות הנוכחי.

עם הפנים קדימה – האם הסיכוי למשא ומתן מדיני עם הפלסטינים השתנה כעת?

31% מהציבור סבורים שגדל הסיכוי למשא ומתן חדש, אבל יותר מהם, 50%, מאמינים שמה שהיה הוא שיהיה – אין שינוי בסיכוי למשא ומתן כעת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה