יום שלישי, 12 באוגוסט 2014

עשתה טובה: המחבלת חנין זועבי התייצבה לחקירה – בן גביר המתין לה בכניסהחברת הכנסת מבל”ד, החשודה בהסתה ובהעלבת עובד ציבור, הגיעה הבוקר (ב’) לחקירה במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה בלוד.

את פניה קיבלו קומץ פעילי ימין קיצוני, שהתגודדו מחוץ למשרדי היחידה עם דגלי ישראל וקראו קריאות בגנותה של הח”כית. הפעילים התעמתו עם השוטרים שהוצבו בכניסה למשרדי היחידה והתקרבו למכונית בה הגיעה ח”כ זועבי לחקירה.

מולם, מעבר לכביש – וכששוטרי יס”מ מפרידים ביניהם, הפגינו קומץ תומכים בזועבי, בהם ח”כ ג’מאל זחאלקה וח”כ בסאל גטאס, חברי מפלגתה. פעילי הימין, בהם גם איתמר בן גביר, קראו לעבר ח”כ זועבי שנכנסה לחקירה וחבריה שהגיעו לתמוך בה: “מחבלים, לכו לסוריה”.

בסוף השבוע שעבר דווח כי חברת הכנסת חנין זועבי, החשודה בהסתה ובהעלבת שוטר ערבי, סירבה להתייצב בשנית לחקירה בעניינה. היא נימקה את אי הגעתה לחקירה בחסינות לה היא זוכה מתוקף היותה חברת כנסת.

לפני כשבועיים פנה קצין מאגף החקירות במטה הארצי של המשטרה לנציג מטעמה של זועבי והציע שתגיע להיחקר. חברת הכנסת הודיעה באמצעות נציגה שהיא “לא יכולה להיחקר” וכי “אין לה זמן”. לזועבי הוצע מועד חלופי לחקירה, ביום שלמחרת, אולם גם אז, לטענתה – לא היה לה די “זמן פנוי” לכך.

עקב כך, פנה ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה שי ניצן, והודיע להם שהח”כית סירבה להתייצב לחקירה שתואמה עמה מראש. רק לאחר התערבות היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שקרא לה להתייצב – היא נאותה לקריאתו.

התקרית בגינה היא נחקרת אירעה בתום דיון בבית המשפט בנצרת, אז הטיחה דברים קשים כנגד שני שוטרים ערבים שעמדו בסמוך לה, ואף קראה לאזרחים לירוק עליהם – כך על פי החשד.

בסוף החודש שעבר החליטה ועדת האתיקה של הכנסת כי זועבי תורחק למשך חצי שנה מהכנסת. ההחלטה התקבלה בעקבות התבטאויותיה של חברת הכנסת, לאחר חטיפת שלושת הנערים בשומרון, שטענה כי רוצחיהם אינם טרוריסטים. בתקופת ההרחקה, שצפויה להסתיים בפברואר 2015, תמשיך חברת הכנסת לקבל שכר.

“נקמנות היא לא תחליף לכללי אתיקה, ובית דין שדה אינו ראוי להיקרא וועדת אתיקה”, אמרה חברת הכנסת זועבי בתגובה להחלטה. “זו החלטה פוליטית ללא סמכות, והינה החלטה אנטי דמוקרטית של טירניות של רוב להשתקת קול ודעת מיעוט”.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה