יום ראשון, 18 במאי 2014

ל"ג לעומר תשע"ד: חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף במתקפה נגד העולים לציון התנא רבי שמעון בר יוחאי במירון ביום ל"ג לעומר וקורא לאברכים שלא לעשות זאת.

ל"ג לעומר תשע"ד:
חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף במתקפה נגד העולים לציון התנא רבי שמעון בר יוחאי במירון ביום ל"ג לעומר וקורא לאברכים שלא לעשות זאת.בפתח דבריו, בנימה של לעג, אמר הגר"ד יוסף: "שנה שעברה אומרים שחצי מיליון איש עלו למירון, פתאום נהיה מצוות עשה מן התורה, תאמינו לי רבותי - עברתי על החומש מאות פעמים ולא יודע מאיפה המציאו מצוות עשה כזו.. מאות אלפים, ומי נוסע בין היתר? אברכי כוללים, אברכי כוללים?".

"יום שלם לנסוע למירון ולחזור ולהיות ליד הקבר חמש שניות, זה מה שרבי שמעון בר יוחאי רוצה מאתנו?", תקף הגר"ד יוסף.

הרב דוד יוסף, שיודע שהרבה משומעיו נוסעים למירון אמר: "אני יודע שמה שאני אומר לכם זה לא פופולרי, אבל אני לא מחפש להיות פופולרי, אני אומר לכם את האמת".

באשר לדעתו של אביו מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל אמר הגר"ד יוסף: "תדעו לכם שמרן האבא מעולם לא הלך למירון בל"ג בעומר, הוא היה מדבר אתי בכאב על זה שאנשים נוסעים למירון, איזה איבוד זמן...".

הגר"ד יוסף התייחס לעצם הבעיה של"ג בעומר חל במוצאי השבת ובכך שהחרדים גורמים לחילול שבת המוני: "עשרות אלפי שוטרים חייבים להיות בכל מיני נקודות, הם חייבים לעשות את זה, המשטרה מוציאה את השוטרים כבר מהבוקר, למה? כדי שהחרדים יוכלו לקיים מצוות עשה מן התורה של עליית לרגל למירון, מצוות עשה.. הם רק בגללנו מחללים את השבת".

"אם החרדים היו מחליטים שלא עולים למירון במוצאי שבת, לא יוצאים לפני חמש בבוקר, אז המשטרה הייתה יכולה להיערך במוצאי השבת, היום כיוון שאנשים מתחילים להגיע תוך שעה אחרי צאת שבת הם צריכים להיערך כמה שעות קודם, אז מישהו יכול לומר זה לא אחריות שלנו?", הוסיף הרב דוד יוסף.

הגר"ד יוסף המשיך ותקף: "הייתכן שהחילונים דחו את יום הזיכרון ויום העצמאות ביום אחד. למה? כי אם זה יהיה במוצאי שבת אז יהיה חילול שבת, הם נענו לבקשה שלנו שלא יהיה חילול שבת. אבל שמדובר בנו עצמינו, פתאום זה נהיה מצווה גדולה, מירון - מירון...".

בהמשך דבריו פירט הגר"ד יוסף מדוע יש איסור לצאת עם אוטובוסים בצאת השבת בשל החשש של הנאה מהנאה ממעשה של חילול שבת.

הגר"ד יוסף סיכם את דבריו: "ציבור האברכים, לא ללכת למירון, גם אם יש צניעות.. לאבד בשביל זה הרבה זמן.. לשבת ולעסוק בתורה לעילוי נשמת רבי שמעון בר יוחאי. שומר נפשו יזהר מן הדברים הללו, למה לאבד יום שלם?".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה