יום חמישי, 29 במאי 2014

מהמייל: נחשף: ח"כ אלי ישי מדליף מידע לתקשורת נגד ש"ס

במשך חודשים ניסו בצמרת ש"ס לגלות מי מדליף מידע פנים ש"סי לתקשורת החילונית במטרה לפגוע בתנועה • שיחת טלפון שקיבל בכיר בש"ס מעיתונאי, במהלכה הצטרף לפתע חבר-הכנסת אלי ישי לשיחה, חשפה כי הוא זה שככל הנראה עומד מאחורי ההדלפות • קולות לכינוס בהול של מועצת חכמי התורה (חרדים)

ישי כהן

כ"ט באייר תשעד 16:14 29.05.14


חבר-הכנסת הרב אלי ישי (צילום: פלאש 90)

תנועת ש"ס בוערת: לאחר חודשים ארוכים שצמרת ש"ס עמלה כדי לגלות מי המקור מתוך התנועה שמדליף חומרים לתקשורת החילונית בניסיון לפגוע בתנועה, עד אשר טעות אחת קטנה חשפה את העומד לפחות מאחורי אחת ההדלפות. חשיפה שהכתה בהלם את הנהגת התנועה ורבניה.

מפרטים בלעדיים שהגיעו לידי "כיכר השבת" עולה כי מי שעמד מאחורי סיפור הדלפת מידע פנים ש"סי לתקשורת החילונית הוא ככל הנראה, לא אחר מאשר יו"ר התנועה לשעבר, ח"כ אלי ישי, שהוחלף בתפקידו על-ידי מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל שמינה בערוב ימיו את אריה דרעי לראשות התנועה.

המידע שהגיע לצמרת ש"ס מעורר סערה עצומה כאשר גוברים הקולות להביא לכינוס בהול של מועצת חכמי התורה כדי לשים סוף לסאגה המבישה.

תחילתו של הסיפור בשיחה תמימה שקיבל בימים האחרונים סגן ראש עיריית ירושלים מטעם ש"ס צביקה כהן, מהעיתונאי יהודה שלזינגר מ"ישראל היום" שעבד על כתבה למוסף סוף השבוע של העיתון שעוסקת במלחמות בין אריה דרעי ואלי ישי.

שלזינגר הציג בפני צביקה כהן מידע פנים ש"סי, שכפי הנראה עסק בתלונות של אנשי אלי ישי על הצרת צעדיהם, תלונות שכמובן מוכחשות בש"ס.

במהלך השיחה, הכחיש כהן את העובדות שהציג שלזינגר. אך כעבור דקות, קיבל שוב שיחת טלפון מהעיתונאי, כאשר ללא כל הודעה מוקדמת, התפרץ לפתע ח"כ אלי ישי לשיחה והחל להטיח בצביקה כהן האשמות שונות מול אוזניו של העיתונאי.

השיחה נמשכה דקות ארוכות, כאשר צביקה כהן התגונן מול האשמותיו של ישי. בהמשך השיחה, תהה צביקה כהן כלפי ישי: "למה אתה מכבס את הכביסה בחוץ?", כשהוא רומז על הצטרפותו של אלי ישי באמצע השיחה עם העיתונאי המעידה על מעורבותו בכתבה שאמורה הייתה להתפרסם מחר אך בסופו של דבר נגנזה.

לאחר השיחה עם יהודה שלזינגר, נערכה שיחה נוספת בין צביקה כהן ואלי ישי, במהלכה התפרץ כהן על ישי: "אתה מכבס את הכביסה שלנו בחוץ? זה מעשה חמור מאין כמוהו, לא יעלה על הדעת שתצא עם דבר כזה החוצה. זה חילול שם שמיים, אין עליו כפרה, לאן הפוליטיקה מדרדרת?".

"כשהייתי ראש עיריית אלעד", המשיך צביקה כהן להטיח בישי, "אמרת לי 'מרן, מרן, מרן', איפה נעלם מרן? מרן אמר אריה דרעי".

מועצת חכמי התורה של ש"ס (צילום: פלאש 90)

דבר השיחה הקשה בין השניים כמו גם העובדה שאלי ישי שהה על הקו במהלך השיחה שערך העיתונאי יהודה שלזינגר, מעוררת זעם רב בקרב ההנהגה הפוליטית והרוחנית של התנועה, לאור העובדה שאלי ישי נתפס כמי שחותר תחת ש"ס בהדלפת מידע פנים ש"סי לתקשורת כדי להכפיש את התנועה ולערער את ההנהגה.

יצוין כי מלבד השיחה המדוברת, בש"ס הופתעו בחודשים האחרונים שוב ושוב כאשר נודע להם שמידע פנים ש"סי מודלף לתקשורת החילונית, גם אם בסופו של דבר המידע לא הגיע לכדי פרסום, ועשו ככל שביכולתם כדי לאתר את המדליף על מנת לבלום את הפגיעה בתנועה.


ללא קשר לסיפור הנוכחי, דוגמא לניסיונות החמורים לפגוע בתנועה ניתן היה לקבל היום, כאשר העיתונאי יהודה שלזינגר פרסם בדף הפייסבוק שלו מכתב לכאורה של הגאון רבי דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה, נגד ח"כ אלי ישי - מכתב שהתברר חיש מהר כמזויף מהיסוד, ושהביא להחלטה של הגר"ד יוסף לפנות ולהגיש תלונה במשטרה מיד עם שובו ממקסיקו.

העיתונאי יהודה שלזינגר מסר ל"כיכר השבת": "לא מגיב".

גורם בכיר בש"ס תקף בשיחה עם "כיכר השבת" את המידע הנחשף פה: "קשה להאמין שאלי ישי עשה כזה דבר - ללכת לתקשורת החילונית. יש מועצת חכמי התורה - מדוע הוא לא פנה אליהם אם הסיפור באמת נכון? מדובר בניסיון לטמא את שמה של הנהגת ש"ס ולפלג ולשסע את התנועה שמתחילה אט אט להתאחד ב"ה למרות אלי ישי".

"כעת ברור לציבור מי מדליף ומי מלכלך את ש"ס בתקשורת החילונית", מוסיף הבכיר.

צביקה כהן אישר ל"כיכר השבת" את דבר השיחה הסוערת ואמר: "אני קורא לכולם, כולל אלי ישי, להתכנס תחת המטריה של אריה דרעי כיו"ר התנועה אותו מינה מרן בסוף ימיו".

פניותינו לחבר-הכנסת אלי ישי בכדי לקבל את תגובתו לדברים, לא נענו. לכשתתקבל תגובתו נפרסמה במלואה.
מקור: ככר השבת

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה