יום שני, 4 באוגוסט 2014

ראש עיריית ביתר: להחרים את הערבים עד שיפסקו את הטרור

ראש עיריית ביתר הרב מאיר רובינשטיין

ראש העיר רובינשטיין: "מעבר לסיכון הבטחוני, צריכים תושבי הכפר לדעת שיש מחיר להפרות הסדר הללו, ושהם ישלמו גם מחיר כלכלי על כך. לא נפרנס את ידם האחת, כאשר ידם השנייה זורקת עלינו אבנים. אני קורא לתושבי ביתר ולתושבי האזור, שלא להעסיק ולא לעשות שום עסק עם תושבי חוסאן, גם אם לא מדובר בכניסה לכפר, וזאת עד שיהיה שקט מוחלט מצידם".

אחרי ימים ארוכים של זריקות אבנים מסוכנות בציר "עוקף חוסאן" בואכה ביתר עילית, נענה מח"ט עציון אל"מ ימין עמית לדרישת ראש עיריית ביתר מאיר רובינשטיין, והודיע כי יוסיף פלוגת חיילים לאבטחת הציר, וכי כוחות הצבא יפעלו בנחרצות למיגור התופעה והשבת השקט והביטחון על כנו.
בימים האחרונים, בעקבות המבצע בעזה, החלו צעירי הכפר חוסאן הסמוך לביתר עילית, ליידות אבנים כלפי מכוניות הנוסעות על הציר הסמוך, בדרכן לישובים היהודים באזור. התופעה שהחלה כטפטוף, הפכה למטרידה, כאשר כוחות הצבא התייחסו לאירועים הללו כחד פעמיים, ולא הקדישו מאמץ מיוחד למיגור התופעה המסוכנת.

בעקבות כך, פנה ראש עיריית ביתר עילית כמה פעמים בשבועות האחרונים, בדרישה בהולה לכוחות הצבא והמשטרה, להתייחס לאירועים הללו בכובד ראש, כתופעת טרור לכל דבר, ולא להקל ראש ביידויי האבנים החוזרים ונשנים.

יש לציין, כי כוחות הצבא ניצבים על הציר באופן שוטף מדי יום, גם בזמני שגרה, ומאבטחים את הציר במקומות המועדים לפורענות. אלא שכעת, נוכח המתח הביטחוני, יש צורך בתגבור משמעותי של כוחות, בכדי למנוע את התופעה, ולעצור את הגורמים המארגנים ומתסיסים את הצעירים.

כעת כאמור, הודיע מפקד חטיבת עציון לרובינשטיין, כי אכן יקצה פלוגה נוספת מיוחדת לאבטחת הציר, וכי בכוונתו לטפל באירועים הללו ביסודיות, ולהשיב את השקט והשלווה לתושבי ביתר עילית.

בביתר עילית אומרים, כי הכפר חוסאן הסמוך לעירם, הינו כפר שקט בדרך כלל, שרבים מתושביו מתפרנסים בביתר וביישובים היהודים הסמוכים. גם תושבי ביתר נכנסים לכפר למרות התראות הביטחון, וכי בדרך כלל נשמרת שכנות טובה ונשמר השקט, מתוך אינטרס הדדי.

בעקבות האירועים האחרונים, פרסמו בשבוע האחרון עיריית ביתר ומשטרת ישראל מודעות, המזהירות את תושבי ביתר שלא להיכנס לכפר חוסאן, זאת גם עקב החשש הביטחוני החמור בימים אלו, וכן עקב צו אלוף האוסר על כניסת אזרחים ישראלים לכפר.

לדברי ראש העיר רובינשטיין, "מעבר לסיכון הבטחוני, צריכים תושבי הכפר לדעת שיש מחיר להפרות הסדר הללו, ושהם ישלמו גם מחיר כלכלי על כך. לא נפרנס את ידם האחת, כאשר ידם השנייה זורקת עלינו אבנים. אני קורא לתושבי ביתר ולתושבי האזור, שלא להעסיק ולא לעשות שום עסק עם תושבי חוסאן, גם אם לא מדובר בכניסה לכפר, וזאת עד שיהיה שקט מוחלט מצידם".

במוקד הביטחון המתקדם של ביתר עילית מציינים, כי גם בימים מתוחים בהם ישנם יידוי אבנים על כביש עוקף חוסאן, הרי שישנה דרך חלופית לנסיעה לירושלים, דרך עין כרם. מדובר אמנם בנסיעה שארוכה בכמה דקות יותר, אך העיר איננה נצורה ותמיד ישנה דרך בטוחה יותר, גם אם היא ארוכה במעט.

מוקד הביטחון של עיריית ביתר, הינו אחד ממוקדי הביטחון המתקדמים ביותר בארץ, הפועל בשיתוף עם כל כוחות הביטחון והחירום, ומהווה מוקד מידע מרכזי על כל הנעשה באזור, תוך שימוש במצלמות מתקדמות, המתעדות את הנעשה בעיר ומחוצה לה, כולל בטווחים רחוקים מאוד. גם באירועים הנ"ל, תועדו מיידי האבנים בזמן אמת, ומוקדני החירום ציינו לצבא את מיקומם.

מקור

3 תגובות:

 1. רובינשטיין אתה תותח ואל תתייחס לכל המפריעים

  השבמחק
 2. הוא עכשיו בארץ?

  השבמחק
  תשובות
  1. נראה לי שהוא באומן וזוהי הודעת הדובר

   מחק