יום שני, 25 באוגוסט 2014

אבו מאזן יבקש מהאו”ם לחייב את ישראל לחזור לגבולות 67′יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, יבקש מהאו”ם לחייב את ישראל לחזור לגבולות 67 – כך מדווחת הערב (ראשון) סוכנות הידיעות AP. מקורבים לאבו מאזן אמרו כי הוא עובד על תוכנית ליום שאחרי “צוק איתן”, שתוגש למועצת הביטחון, לפיה יוצב לישראל מועד אחרון לנסיגה מהשטחים. לדבריהם, אם לא תתקבל התוכנית, תפנה הרשות לבית הדין הבינלאומי ותאשים את ישראל בפשעי מלחמה.

אתמול דווח כי יושב ראש הרשות אמר כי מצרים תקרא בקרוב למשלחת הפלסטינית לחזור לשיחות בקהיר, שמטרתן הסופית היא השגת רגיעה עם ישראל. “אני חותר לחידוש השיחות בין הפלסטינים לישראל בהקדם האפשרי”, אמר אבו מאזן במסיבת עיתונאים שכינס בתום פגישתו עם נשיא מצרים א-סיסי, “מה שמעניין אותנו כעת הוא הפסקה של שפיכות הדמים, ובעקבותיה שיקום הרצועה”.

במקביל, בחמאס דרשו השבוע מאבו מאזן ליזום תביעה נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג. חבר הלשכה המדינית של חמאס, עיזת א-רישק, אומר כי דרישה זו הועברה לאבו מאזן במסמך, לאחר שאושרה בידי צמרת חמאס: “יש לרדוף את מנהיגי האויב כפושעי מלחמה, בשל הפשעים ומעשי הטבח שהם ביצעו נגד עמנו”.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה