יום רביעי, 16 ביולי 2014

חרדים תקפו זוג חילוני ב"קו מהדרין"

הדרת הנשים נמשכת
חרדים תקפו זוג חילוני ב"קו מהדרין"

תושב אשדוד וחברתו הותקפו באלימות מילולית ופיסית בידי נוסעים חרדיים הנוסע החרדי לנוסעת: "שכחת את הבגדים במקלחת. תעופי אחורה!" משרד התחבורה ממשיך לפתוח עוד קווי הפרדה

משה בהר וחברתו ח', תושבים חילוניים מאשדוד, עלו לקו 85 של חברת אגד תעבורה, העובר מרובע ג' לרובע ח' בעיר, והותקפו בידי נוסעים חרדיים. האירוע התרחש לפני שבועות אחדים, ודווח ע"י יוסי אסולין במקומון "השבוע באשדוד".

על-פי הדיווח, נוסע חרדי קם ממקום מושבו, ניגש לנהג ואמר לו: "זה קו מהדרין, ואני מבקש שתעיף את האישה לשבת מאחור'. הנהג התעלם והנוסע צעק לו שיעצור את האוטובוס. בהר נדרך והשיב לחרדי שאין כזה דבר קו מהדרין. "אמרתי לו שהבחורה תישאר במקומה והיא תשב היכן שהיא רוצה. יש מדבקה ברורה שכתוב בה שכל נוסע רשאי לשבת איפה שהוא רוצה, למעט אנשים עם מוגבלויות, ואם יש הטרדה כלשהי אזי מדובר בעבירה פלילית". הנוסע החל צווח והעניינים התחממו. "אמרתי לו: אתה לא תנהל לי או לחברה שלי את החיים. פתאום הוא קפץ עלי ושאל בצעקות: 'אתה בכלל שילמת על הנסיעה?' הייתי המום. הוא גם פנה לנהג ואמר לו שהוא רוצה לדעת אם שילמנו על הנסיעה. הנהג התעלם ממנו, ואמר לו שזה בכלל לא עניינו".

"אסור לכם לעלות"

הנוסע החרדי לא הפסיק לדרוש שהבחורה תעבור לאחור. נוסע חרדי נוסף התערב ושניהם צעקו לעבר הזוג החילוני: 'פרזיטים! אסור לכם לעלות לאוטובוס הזה!'. במסגרת הוויכוח, פנה אחד הנוסעים לחברתו של בהר בעניין לבושהּ, ואמר לה: "את שכחת את הבגדים במקלחת".

משנדמה שהעניינים נרגעו והאוטובוס נעצר בתחנה שבה ירדו הנוסעים החרדיים, נתן הנוסע האלים מכה בראשו של בהר וחטף ממנו את כובע המצחייה שלו. "הייתי נסער", תיאר בהר את שאירע, "כאן הם כבר עברו את הגבול. ירדתי אחריהם והחברה שלי תופסת אותי והם החלו לתקוף אותי במכות. אחד תפס אותי אותי מהחולצה וקרע אותה ועשה לי סימנים ביד. באתי להחזיר לו. החברה שלי ניסתה להפריד. ניצלתי את ההזדמנות ועליתי חזרה לאוטובוס. לקחתי את פורט העודף של הנהג ורדפתי אחריהם. הם ברחו".

בהר התקשר למשטרה, וניידת שהגיעה לאחר כרבע שעה עשתה עם משה בהר וחברתו סיבוב ברובע ז' כדי לזהות את התוקפים. "לצערי, הם הגיעו אחרי המכות ואחרי סיבוב קצר הם הורידו אותנו במרכז 'כלניות' ברובע ח', ואמרו שאם אזהה אותו שאתקשר אליהם". בהר מבטיח להמשיך ולחפש אותם כדי להגיש נגדם תלונה במשטרה. "מה שקורה בעיר - זה שערורייה עם החרדים. אני נוסע הרבה באוטובוסים ואני רואה איך הם מתנהגים מזלזלים בנהגים צועקים הם ממש השתלטו על העיר", דבריו.

מחברת אגד תעבורה נמסר כי "מבדיקת האירוע ותחקור הנהג עולה, במהלך נסיעה של קו 85 עלו שני נוסעים חרדים לאוטובוס והחלו להתווכח עם שני נוסעים שישבו בחלק הקדמי של האוטובוס. הם ביקשו מהבחורה לעבור לחלק האחורי של האוטובוס והחלו להתווכח עם הנוסעים החרדים. כאשר הנהג הגיע לתחנה ברובע ח', החרדים תקפו פיזית את הנוסע וירדו מהאוטובוס, הנוסע לקח מהנהג במהירות את הפורט, ללא אישור כמובן, ורדף אחריהם. הנהג לא ראה את מה שארע מחוץ לאוטובוס, עצר את האוטובוס, ירד לקחת מהנוסע את הפורט והמשיך בנסיעתו ובמסלולו לאסוף נוסעים שממתינים בתחנה. הנוסע ביקש להזמין משטרה. הנהג הבחין שהתקרית הסתיימה ולא היה צורך בכך. לאחר מכן הנוסע הזמין משטרה באופן עצמאי".

משרד התחבורה מוסיף קווי מהדרין
על-הפרק: לפחות 10 קווים נפרדים ש"נתפרו" לחרדים בלבד

ל-News1 נודע כי משרד התחבורה פותח עוד קווי תחבורה ציבורית בהפרדה ("קווי מהדרין"). באופן רשמי, כל נוסע העולה לקווים אלה יכול לשבת בכל מקום שירצה, אך בפועל הניסיון מלמד שהישיבה בהם נפרדת מכיוון שקווים אלה יוצאים מריכוזים חרדיים אל ריכוזים חרדיים ובדרכם מדלגים על תחנות אסטרטגיות במהלך הנסיעה, בהן יתר הקווים הרגילים עוצרים. כמו-כן, במכרזים מציין משרד התחבורה שמדובר בקווים לאוכלוסייה חרדית, למרות שתחבורה ציבוורית ייחודית אסורה על-פי חוק.

הקווים החדשים, במסגרת אשכול העמקים שיופעל בידי חברת סופרבוס, הם: עפולה-חיפה (קו 304), טבריה-מודיעין עילית דרך עפולה (קו 850), טבריה-נתניה דרך עפולה (קו 851). כמו-כן, מתכוון משרד התחבורה להוסיף קווי הפרדה גם לחיפה, לנתניה ולמודיעין עילית, וכן לשכונת הר-יונה ג' בנצרת עילית לכשזו תפותח.

לפחות קו נפרד אחד נוסף עשוי להיפתח, במסגרת אשכול צפון הנגב, מבית שמש ליישובים: אופקים, נתיבות ותפרח.

בחודשים האחרונים נוספו קווים נפרדים חדשים אותם מפעילה חברת נתיב אקספרס, ובהם קו 994 מהאזורים החרדיים בעפולה לבני ברק, קו 979 צפת/מירון-בני ברק, קו 983 צפת-עפולה, קו 986 כרמיאל-צפת, קו 988 קריית גת-צפת, קו 989 צפת-נתניה וקו 990 צפת-רכסים.
מקור

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה