יום שלישי, 29 ביולי 2014

הערביה-ישראלית שבניה משרתים בצה"ל בתשובות מוחצות


אנט חאסכייה הצליחה להדהים גם את התקשורת השבדית

הערביה-ישראלית שבניה משרתים בצה"ל לא מפסיקה להפתיע

שירות גלובס

אנט חאסכייה, הערביה-ישראלית שבניה משרתים כלוחמים בצה"ל ונמצאים בימים אלה ברצועת עזה, הצליחה להדהים גם את התקשורת השבדית.

בדף הפייסבוק של "הקול האמיתי" פירטה היום (ה') חאסכייה ראיון שלה לרדיו שבדי, "על-ידי מראיינת שמסתבר שהיא מאוד פרו-פלסטין, הופתעתי לגלות שהיא דוברת ערבית שוטפת, ובכלל כל הראיון היה בערבית", כדבריה.

וכך תיארה חאסכייה את תמצית הראיון:

"המראיינת מאוד התאכזבה לשמוע כמה אני אוהבת את ישראל, ושכערבייה מוסלמית ישראלית אני מאוד גאה לחיות במדינה שלי, אני גאה בילדים שלי על זה שהם שירתו בצה"ל, ובני שעוד משרת בגולני, ולא משנה כמה היא ניסתה להוכיח אותי, האמת שלי הרבה יותר חזקה!

"היא שאלה מה דעתי על הסבל של האזרחים הפלסטינים המסכנים אלה שדווקא אינם נלחמים עם החמאס? עניתי שצר לי על כל ילד שסובל, וכואב לי על ילדי הדרום. לצערי, הילדים של שני העמים סובלים בגלל החמאס. היא שאלה איך זה שהילדים שלי התגייסו לצה"ל והם הורגים ילדים קטנים? 'שקר!', עניתי, 'זהו שקר. מעבר לעובדה שאני מכירה את ילדיי, והם לא רוצחים, אני מכירה את דרכי הפעולה של אלה הנלחמים באש חיה מהצד השני, תוך כדי שהם מתחבאים מאחורי ילדיהם כמגן אנושי. צר לי על כל ילד שנהרג, אבל קשה להאשים את הצבא הכי מוסרי בעולם, שאליו שלחתי את ילדיי, בהרג הילדים.

"היא שאלה למה אין שיוויון זכויות לערבים, והם אינם מתקבלים לעבודה? עניתי שיש רופאים, עורכי דין, שופטים, מהנדסים ואנשי עסקים ערביים. יש גזענות, כמו שיש בכל מדינה בעולם. גם בין היהודים עצמם יש גזענות, ואצלנו הערבים אין גזענות? תגידי, הבחור הזה שאיתך (הצבעתי על העיתונאי שהביא אותה אליי) הוא ערבי ישראלי עם תעודת זהות כחולה, והוא עיתונאי, לא? אז על מה את מדברת?

"היא שאלה אם אין לי רגשי אשמה על הפלסטינים, ואמרתי: 'הם עצמם אינם רוצים לחיות תחת השלטון שלהם, הם היו מעדיפים בעצמם לחיות פה ולא תחת השילטון שלהם'.

"היא שאלה למה עזבת את החברה הערבית. ואמרתי: 'לא עזבתי, התרחקתי מהמנטליות של החברה המקובעת, שאומרת שאישה גרושה היא בושה ופרחה. שאלי את המלווים שלך אם אני צודקת. בסך-הכול רציתי חיים טובים ומכובדים למשפחתי, ערכים שאני מאמינה בהם, ואת זה יכולתי להגשים רק בחברה היהודית. אני חוגגת אצל אמי את החגים המוסלמים ורמדאן, וביני לבין אחיי יש כבוד הדדי.

"היא שאלה איך אני יודעת שערביי ישראל תומכים בדעתי ופוחדים לדבר; הקראתי לה את הסקר מהמרכז לדמוקרטיה של אוניברסיטת חיפה, שאומר ש-31% מהערבים די גאים וגאים מאוד להיות ישראלים. 68% מעדיפים לחיות במדינת ישראל על כל מדינה בעולם. ושחברי הכנסת אחמד טיבי, חנין זועבי וג'אמל זחאלקה מייצגים רק 19% מהציבור הערבי. פה הם נשארו עם פה פעור".

מוקדם יותר התייחסה חאסכייה ל-150 מחבלי חמאס שהסגירו את עצמם לידי צה"ל וכתבה בדף הפייסבוק שלה: "במדינות ערב היו חופרים להם קבר אחים בישראל; מפשיטים אותם לפני כניסתם לחיים הטובים! דם חיילינו לא הפקר, ותמונה כזו מוציאה אותי מהקשר. הערב אלווה את ילדיי להלוויה של חבר ילדות ולנשק שנהרג אתמול. ילדים קוברים ילדים".

מקור

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה