יום שלישי, 29 ביולי 2014

600 חיילים של גולני כבר מחכים בתור ל......

חייל, ספר הופעתך: עשרות מעצבי שיער התנדבו לספר חיילים בדרום

לגזרת עוטף עזה, בה נמצאים בשבועות האחרונים אלפי חיילים לוחמים, הגיע בימים האחרונים כוח תגבור מיוחד - מצויד במספריים: עשרות ספרים מכל רחבי הארץ נענו לקריאה של שני מעצבי שיער מחיפה ומאשדוד להגיע לעוטף עזה ולספר חיילים ללא כל תמורה. "החיילים חיכו לסיגריות ולתספורת. אנחנו שמחים לשמח את מי שמגן עלינו"

יוזמה מסמרת שיער מחממת את לבם של החיילים הלוחמים בעזה: עשרות ספרים מכל קצוות הארץ החליטו לארוז את המספריים, הג'ל ומכונות התספורת - ונסעו לאזור עוטף עזה כדי לספר למעלה מאלף חיילים שנמצאים בשטח כבר שלושה שבועות.

לאחר תיאום עם הגורמים המתאימים בצה"ל, הגיעו ספרים רבים לגזרה - והחלו במלאכת הגזירה. "ראיתי שעסקים רבים ברחבי הארץ נרתמים למען החיילים, והחלטתי שגם אני רוצה לתרום. פרסמתי פוסט בפייסבוק בו קראתי לספרים להצטרף אליי לדרום כדי לספר את החיילים - וההיענות הייתה מדהימה", סיפר אבי סמילה, מעצב שיער מאשדוד.

"תוך כמה ימים קיבלתי טלפונים מעשרות ספרים, והיום החלטנו להוציא את היוזמה לדרך. עכשיו אנחנו כבר בדרך לעוטף עזה, וקרוב ל-1,500 חיילים מ-5 פלוגות כבר מחכים שנבוא לספר אותם", סיפר סמילה בשיחה עם חדשות 2 Online. "הדרך לא קלה, ברור שאנחנו מפחדים כי הגזרה עוד בוערת, אבל נעשה הכל לשמח את מי שמגן עלינו", הוסיף.

"מאות חיילים מחכים לתספורת. הם נהנים מכל רגע"
"ברגע זה אני מספר עוד חייל, זה אולי הלקוח ה-50 שלי היום", תיאר בהתרגשות הספר אהוד אלבז, שהגיע כל הדרך מחיפה לאחד הקיבוצים במועצה האזורית אשכול, שסופגת מאות רקטות מתחילת המערכה. "600 חיילים של גולני כבר מחכים בתור לתספורת ומי שכבר הסתפר אמר שהוא נהנה מכל רגע", הוסיף. ליוזמות של סמילה ואלבז נענו עשרות ספרים מכל רחבי הארץ: מאזור חיפה והשרון, דרך גוש דן והספרים באזור הדרום המופגז.

את הספרים שעוסקים שעות על גבי שעות בחום הקופח במלאכת הקיצוצים, לא מעניינים קיצוצים ברווחים כתוצאה מהפסד ימי עבודה - כל מה שהם רוצים הוא לשמח את הלוחמים: "החיילים כאן חיכו לשני דברים: לסיגריות ולתספורת. אנחנו נהנים לתת מעצמנו בשבילם", סיפר סמילה.

ואיך מעדיפים החיילים להסתפר? ובכן, נראה שבהתאם לכללים הנוקשים בצה"ל - האופציות לא מאוד מגוונות: "נספר כמו שצריך לספר, נראה שהחמאס לא ממש אוהב ג'ל".

בשלב זה אמנם עדיין לא ברור האם המבצע קרוב לסיומו או שמא דווקא יתרחב, אבל בינתיים נראה שכל הצדדים מרוצים - ובעיקר מקוצצים.

מקור

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה