יום ראשון, 3 באוגוסט 2014

המנה הכי משמינה בארה"ב עם 3,540 קלוריות

מהי המנה הכי משמינה בארה"ב עם 3,540 קלוריות?

מדי שנה בוחן ארגון צרכנים אמריקני את התפריטים ברשתות המזון המהיר ומכריז על הזוכות בתואר המפוקפק: "המנות הכי לא בריאות". השנה קוטפת את המקום הראשון ארוחת המבורגר, צ'יפס ומילקשייק של רשת Red Robin. מי עוד ברשימה השחורה - וכמה תצטרכו לרוץ כדי לשרוף את הקלוריות?
מאיה נבון

הרמז שכדאי כנראה להתרחק מהמנה הזאת מצוי כבר בשמה - "מפלצת": ואם זה לא מספיק, במרכז הצרכנים האמריקני CSPI, המקדם ערכי בריאות, מודיעים בצורה חד-משמעית כי מנה של רשת ההמבורגרים Red Robin הכוללת המבורגר כפול, צ'יפס "ללא תחתית" ומילקשייק בגודל "מפלצתי" גם הוא אינה יכולה להיות טובה לגופכם.

בשנה שעברה זכתה בתואר המפוקפק מנת פילה דג מטוגן עם טבעות בצל וכדורי קמח תירס, שכללה סך הכל 1,320 קלוריות. המנה ה"מנצחת" השנה כוללת מספר קלוריות הגבוה כמעט פי שלושה - לא פחות מ-3,540 קלוריות. עובדה זאת מקנה לה את השם "הארוחה הכי לא בריאה ברשתות המזון המהיר".

המרכז בחן תפריטים של יותר מ-200 רשתות של מזון מהיר, כדי לקבוע אילו מנות וארוחות עשירות במיוחד בקלוריות, שומן, סוכר ומלח.

"בעבר הכילו המנות ה'זוכות' כ-1,500 קלוריות", אומרת פייג' איינשטיין מהמרכז, "ורובן מגיעות מגיעות בקלות ל-2,000 קלוריות, גם במסגרת תפריטים שמציעים אפשרויות דלות יותר בקלוריות".


פשוט יותר מדי. המבורגר "מפלצת" של Red Robin

לקו הגמר הגיעו שלוש מנות נוספות, הפעם של Cheesecake Factory: פסטה עם עוף ושום צלוי (2,410 קלוריות), פרנץ' טוסט (2,780 קלוריות) ועוגת שוקולד וחמאת בוטנים (1,500 קלוריות).

ב-CSPI ממחישים כמה קשה תצטרכו לעבוד כדי לשרוף את הקלוריות האלה: 12 שעות של הליכה מהירה כדי לקזז את ההמבורגר המפלצתי; שבע שעות שחייה עבור הפרנץ' טוסט; חמש שעות של ריצה קלה כדי להוריד את מנת הפסטה; ו-4.5 שעות של פעילות אירובי כדי להיפטר מהעוגה.

איך אפשר להפחית את הנזק שבאכילת המנות האלה? המומחים מציעים לאכול את ההמבורגר עם ברוקולי מאודה במקום צ'יפס - אפשרות הקיימת ברשת Red Robin, למשל.

מהרשת שספגה ביקורת קשה על ההמבורגר שלה, נמסר כי הארוחה הזו כוללת כמה מהפריטים הנחשקים ביותר של הרשת, וכי לקוח יכול לבחור באותה מידה לאכול מנה של המבורגר עוף העטוף בעלי חסה, ללא לחמניה וגבינה, עם תוספת ברוקולי ולימונדה - בסך הכל 540 קלוריות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה