יום רביעי, 2 ביולי 2014

ת"א : אושרה הקמת מגדל בן 100 קומות

מגדל המאה: אושרה הקמת בניין בן 100 קומות בגבול ת"א־ר"ג

הוועדה המקומית אישרה את יוזמת עיריית ת"א להקים מגדל ברחוב בגין על שטח שבבעלותה שיהיה הגבוה ביותר בארץ. לפי הערכות, שוויו עשוי להגיע למיליארד שקל; הוועדה אף אישרה יוזמה לשינוי ייעוד של 3,000 מרתפים בת"א למגורים

הוועדה המקומית לתכנון של תל אביב אישרה את יוזמת עיריית תל אביב להקים מגדל בן 100 קומות, הגבוה במדינה, על גבול תל אביב־גבעתיים־רמת גן, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בתוכנית, שכעת תעבור לוועדה המחוזית לתכנון של תל אביב, להקמת מגדל לשימושי תעסוקה או מלונאות, מסחר ושטחי ציבור ברחוב בגין ברמת גן על שטח שבבעלות עיריית תל אביב. העירייה מתכננת למכור את המגרש להקמת המגדל באמצעות מכרז ליזמים, בכפוף לאישור התוכנית בוועדה המחוזית. שווי המגרש עצמו טרם נקבע, אך סביר להניח כי יהיה מדובר בכמה מאות מיליוני שקלים.
הוועדה המקומית שדנה בתוכנית לאחרונה אישרה את המלצת מהנדס העיר להעלאת גובה המגדל מ־75 קומות לכ־100 קומות, תוך התאמה של זכויות הבנייה בהתאם. התוכנית, המכונה "בין ערים", מתייחסת לשטח של כ־11 דונם בין הרחובות בגין וז'בוטינסקי רמת גן, לבין רמפת היציאה של מחלף הרכבת מנתיבי איילון צפון. בפועל משמש היום השטח כמגרש חניה. עיריית תל אביב מקדמת את התוכנית, כאשר המתכנן הוא אמנון שוורץ אדריכלים.

הדמיית המגדל בין הרחובות בגין וז'בוטינסקי ברמת גן הדמייה: אמנון שוורץ אדריכלים

על פי הערכות שמאים בענף הנדל"ן, שווי המגדל - שייבנו בו כ־83 אלף מ"ר ו־675 חניות - עשוי בסיומו לנוע בין 800 מיליון שקל למיליארד שקל. המגדל צפוי להיות הגבוה ביותר בארץ, כאשר ישנה תוכנית להקמת מגדל בן 80 קומות בקרן הקריה, ואילו מגדל משה אביב באזור הבורסה של רמת גן כולל 68 קומות.

עיריית תל אביב אישרה את הפרטים ומסרה כי "שטח התוכנית כלול באזור תעסוקה מטרופוליני, כאשר בידודו של הפרויקט וריחוקו ממבני מגורים קרובים בעיר תל אביב אינו מאפשר שימושי מגורים. הפרויקט יכלול שטחי ציבור (משרדים עירוניים)".

בתוך כך, הוועדה המקומית לתכנון של תל אביב אישרה בשבוע שעבר יוזמה לשנות ייעוד של כ־3,000 מרתפים לדירות מגורים, צעד שעשוי להקל מעט את מצוקת הדיור בתל אביב. הוחלט כי טרם שינוי הייעוד יתווה צוות היגוי של אגף מהנדס העיר את הצעדים הנדרשים לביצוע היוזמה, והוא צפוי להגיש את המלצותיו בשבועות הקרובים, כך אמרו ל"כלכליסט" חברי מועצה שהשתתפו בישיבה.

להערכת יוזם ההצעה, חבר מועצת העיר עו"ד ארנון גלעדי (המשמש גם כמשנה לראש העיר), כ־1,500 מתוך 3,000 מרתפים - המשמשים ברובם למשרדים ולבעלי מקצוע חופשיים - ממוקמים בלב העיר וזהו "היצע דירות משמעותי". לפי עיריית תל אביב, בעיר קיימות 246 אלף יח"ד ומתוכן כ־53 אלף אינן משמשות למגורים אלא לשירותים, תעשייה קלה ומסחר. "מדובר במהלך של הוספת תכלית שימוש לנכס הקיים", מסביר גלעדי, "שלא בכל פעם נצטרך לאשר שימוש חורג למרתף זה או אחר". לדבריו, "הוספת תכלית של דירות למגורים לכל המרתפים המשמשים כמשרד בעיר תזרים באופן מיידי מאות נכסים לשוק הדיור".

העירייה מסרה כי "בימים אלה מוקם צוות לבחינת נושא בנייה בתת־הקרקע בעיר, כולל לצורכי מגורים. עמדת מהנדס העיר תיקבע לאחר קבלת המלצות הצוות המקצועי".
מקור

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה