יום ראשון, 30 בנובמבר 2014

הגר"ש בעדני מצטרף למכתב האלמנות


ישראל גרין
למרות ההתנגדות אצל אנשי רשב"ם 23 למכתב האלמנות כנגד המחלוקת, אתמול בכנס בבית הכנסת לדרמן דיבר חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הגר"ש בעדני בנוכחתו של הרב קנייבסקי כנגד המחלוקת, ותמך במכתב האלמנות:

"מחלוקת זה מוות הטבח בא לרמז לנו להפסיק המחלוקת" אמר הגר"ש.

להלן ההקלטה-

2 תגובות:

 1. כבוד הרב מתבקש להגביר את השלום והאחדות לכפר על מעורבותו במחלוקת נגד מרן ר’ שמואל אורבאך שליט”א… ונקוה שבעזרת אבי יתומים ודיין אלמנות הרופא לשבורי לב, יתחזקו לבבות שבורים ורצוצים של משפחות האלמנות והיתומים הרבים, ישלח דברו וירפא את החולים אע”פ שהשטן עדיין מרקד ביניכם רח”ל .

  באמת חשבונות שמים אינני יודע, רבינו רשכב”ג מרן הרב ש”ך זצוק”ל אסר לנו לעסוק בניסתרות, אבל כבוד הרב רובין שליט”א: רב דקהילת בני תורה בהר נוף בירושלים עיר הקודש, אתה בטח כבר יודע ומרגיש שאתה אחד מהגורמים למחלוקת בבני תיירה נגד ר’ שמואל שליט”א, ולכאורה פשוט שמשום כך הקב”ה הביא הטבח בבית כנסת שלכם, אתה מספר לשר התורה שליט”א שהיה לך נס שלא היתה שם, אני ממליץ לכבודו לחזור בתשובה ולהפסיק לבזות ר’ שמואל שליט”א, מהר, כבוד הרב, הקב”ה ריחם עליך ונצלת כדי שתשוב בתשובה שלמה, ותפסיק המחלוקת, ולצערינו נראה שאתה עוד ממשיך …, “שומו שמים” כבוד הרב, לטובתך נא לזכור שמרן ר’ שמואל אורבאך שליט”א תלמיד חכם ענק וצדיק גדול, ואיך אתה ובקהלתך ממשיכים לבזות אותו ??? מהמושגים אכזריות שלך לגבי המחלוקת בבני תיירה, לכאורה גרמו את הטבח האכזרי!!! לא מתאים לרב גדול כמוך… אני מרחם עליך ועל נשמתך!!!!! בגלל שנראה שהשטן עדיין מרקד ביניכם רח”ל, אוי כמה אמת כואבת יש במה שכתבתי.

  “מי יודע אולי הקב”ה זימן את הרציחות בתוך בית הכנסת הזאת, היות שלא שומרים את קדושת בית הכנסת כראוי ובפרט ע”י פילוג האחדות במחלוקת”

  השבמחק
 2. רב הקהילה הגאון רבי יצחק מרדכי הכהן רובין שליט"א רב בית הכנסת 'קהילת בני תורה' לא מתבייש ומצטלם ביחד עם נשים פרוצות! תראו בעצמכם
  http://www.bhol.co.il/imagebank/orig/orig_294dafe7aa3b44f18d58e99e91e18f2b.jpg

  מי הוא זה ואיזה הוא רב יצחק מרדכי הכהן רובין האיש הכי קרוב אל מרן הרה"צ הגאון שמואל אויערבך שליט”א שיצא בהתקפה חריפה וחילל שם שמים ברבים, וקבע בדעת בעל הבית, כי ‘הקדיח תבשילו’ ומאז גרם לחורבן התורה וחובה להרחיק ילדים ממנו – זעזוע….

  מדובר בהרב יצחק מרדכי הכהן רובין מחבר הספר הפופולרי ‘אורחות שבת’ שהוא חתנו של ר’ יענקל אויערבך מרמת חן הוא היה אחד האנשים הכי קרובים לשמואל אויערבך ואפשר לומר כי היה איש סודו וזאת בנוסף שהיה להם קשר משפחתי, ואיש לא ציפה שהוא יהיה זה שידבר כפי שהוא דיבר השבת, הדברים האלו החרידו את כולם מקצה לקצה, הר נוף בירושלים געשה בשבת לא יכלו להרגע הבינו כי הפעם מרו ר' שמואל אויערבך שליט"א הרחיק לכת, מפני שאם רובין מדבר כך סימן שהוא הרחיק מאוד.

  רובין ניתח את המצב ואמר כי שמואל אויערבך ‘הקדיח תבשילו’ ופרץ בבכי נורא ושאל איך נוכל לגדל את ילדינו עם השפעה הרסנית שכזו, הוא דיבר על הנזק שגרם שמואל אויערבך וצעק כי כל מה שהשיג כסא בעיריה וכח פוליטי לא שווה את הנזק לעולם הישיבות עולם התורה ובעיקר לחינוך הדור הבא שהוא הרוס שבור וגמור בגלל המעשה שעשה, לא יוכלו לתקן את הנזק הזה, מפני שהפעם זה עבר כל גבול, הוא זוכר את תשמ”ט אפילו אז המאבק לא הרחיק כפי שהוא הרחיק הפעם, וצעק כי ר’ שמואל מזיק הוא הרס את כל אשר בנו במשך עשרות שנים והעיז והוסיף כי כל מה שבנה הרב שך במשך כל שנותיו ר’ שמואל הרס בחדשים האחרונים ובמיוחד בשבועות האחרונים.

  רובין אמר, כי דוקא בגלל שהוא היה כל כך קרוב אליו הוא חש חובה להשמיע את הדברים, מפני שאם חלילה נשתוק אין עוד כל סיכוי שאי פעם יהיו מי שינסו לתקן, לא נראה שאפשר בכלל לעשות שלום, זה דבר שלא באופק כלל שפירושו מחלוקת עולמית, והוא ר’ שמואל אחראי לכל הנופלים במלחמה הזו.

  מה שהיה הכי חמור בדבריו כשזעק כי חובה להרחיק ממנו ילדים, אסור שילדים בכלל ישמעו מהשם שלו שלא יראו אותו שלא יספרו עליו, מפני ששמו היום זה המזיק הכי גדול לחינוך, אין מה שגורם הרס ונזק יותר ממנו וקרא לשומעי לקחו מעתה כשעוסוקים בחינוך הילדים להימנע מהזכרת שמו ובכלל שלא יידעו שהיה או יש אחד כזה, זה הכי בריא עד כמה שאפשר מפני שאחרת כל החינוך הרוס איזה חילול השם ברבים!!!

  כששמעו מה אמר היו המומים מפני שמדובר באדם הכי קרוב לר’ שמואל אויערבך שליט”א מי שאיש לא היה מאמין כי הוא ידבר ככה ועליו נאמר ויפתח ה’ את פי האתון וגו’. אני באמת משתומם למה רק צד אחד אלו מעיר התיירה משמיצים והורסים היהדות החרידית, ומלשינים, ומדברים לשון הרע, ומוצים שם רע, ומביישים אבריכם ומשפחתם וכו’ והצד השני מירושלם שותקים ומקבלים הכל באהבה כמו ערליכע אידון, אליהם נאמר כצאת השמש בגבורתו וגו’ ושותק פיו בשעת מריבה, שאינו לשם שמים.
  התרגדיה הזאת מזכיר לי משהו רע מאוד, מזכיר לי את תקופת סטאלין ברוסיה האדומה!! גם תגידו לי כל החכמים ונבונים והרדפים , איפה היה כל האש והמרץ הזה והכסף כשנלחמו הגדולים-הצדיקים באייפונים, באנטרנט, בחוסר הצניעות ב”שאל” וכד’? הרי באו מים עד נפש. למעשה אין לנו ברירה חוץ מ”לא” לבזות צדיק הדור ותלמיד חכם א’ רק משום שהוא לא מבני ברק, עיר התירות והמחלוקת.

  אני פשוט יושב ומשתומם, למה כולנו רואים שרק צד אחד מהאנשים מעיר התיירה, משמיצים, והורסים היהדות החרידית, ומלשינים, ומדברים לשון הרע, ומגינים, ומוציאים שם רע, וכו’, והצד השני מירושלם שותקים כמו צדקים גמורים, ומקבלים הכל באהבה גמורה כמו “ערליכע אידון”, הגמ’ אומרת עליהם נאמר הכתוב “כצאת השמש בגבורתו וגו'” ושותק פיו בשעת מריבה.

  בפרט הכא שהמחלוקת מוכח שאינו לשם שמים, כל הריב אך ורק לשם כבוד של: העסקנים-והנכדים -המנהגים-את-הרע -בנים.

  חלק מזה כבר פורסם על ידי הרב חיים שאולזון יום שלישי 29 באוקטובר 2013

  השבמחק