יום שבת, 14 ביוני 2014

ערוץ 7 נתניהו: הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור


ראש הממשלה נתניהו התייחס לראשונה לפרשת הנערים החטופים: "אנחנו מצויים בעיצומה של פעולה נרחבת להחזיר את הנעדרים".

חזקי עזרא,


ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (מוצאי שבת) נאום לאומה בעקבות חטיפת שלושת הנערים בגוש עציון.
נתניהו בנאום לאומה
"אנחנו מצויים בעיצומה של פעולה נרחבת לאתר ולהחזיר את שלושת הנערים הנעדרים. שלושה תלמידים צעירים שהיו בדרכם הביתה: אייל יפרח, גלעד שַאעֵר, ונפתלי פרנקל.

אני שוחחתי עם ההורים שלהם לפני כניסת השבת. אמרתי להם שאנחנו עושים כל מה שמדינת ישראל יכולה לעשות, ועוד יותר מזה, כדי להחזיר הביתה את ילדיהם, שהם ילדינו. אני חייב להגיד שההורים הללו גילו איפוק ותעצומות נפש שהם מעוררי הערצה. בשעות קשות אלה לב האומה כולה עם הנערים ועם המשפחות שלהם", סיפר נתניהו.

"צה"ל, השב"כ וכל זרועות הביטחון עסוקים עכשיו בפעילות אינטנסיבית כדי לאתר את הנעדרים. אני מודה להם על פעולתם זו, הם עושים אותה לילות כימים. מטבע הדברים אינני יכול למסור את כל הידוע לנו, לא ברגע זה, אבל אני כן יכול לומר את הדבר הבא: הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור. חד וחלק, אין שום ספק בזה. הם נחטפו, והם נחטפו ע"י ארגון טרור.

בהתייעצות עם שר הביטחון, השר לביטחון פנים, הרמטכ"ל, וראש השב"כ הנחיתי את ההנחיות הבאות: ראשית, להפעיל את כל הכלים שעומדים לרשותנו כדי לאתר את החטופים. שנית, למנוע אפשרות של העברתם לרצועת עזה או לְכל מקום אחר. שלישית, להכין את כל הכוחות לכל תרחיש אפשרי. ורביעית, לדרוש מן הרשות הפלסטינית והעומד בראשה אבו-מאזן, שמתחומה יצאו החוטפים, לעשות את כל מה שנדרש כדי לסייע בהחזרת החטופים בשלום. זוהי האחריות של הרשות הפלסטינית. אנחנו רואים באבו מאזן וברשות אחראים על כל התקפה נגד ישראל שיוצאת משטחם, בין אם מדובר מיהודה ושומרון ובין אם מדובר מרצועת עזה".

נתניהו העביר מסר ברור, "הטענה שהרשות הפלסטינית איננה נושאת באחריות כיוון שהאירוע בוצע בשטח שהוא בשליטת ישראל היא טענה מופרכת מיסודה. גם כשבוצעו פיגועים, ואתם זוכרים את זה כולכם, במרכז הארץ - מי שהיה אחראי הוא הרשות ששולטת במקום ממנו יצאו המפגעים. זהו בדיוק המקרה הזה. המפגעים יצאו משטח הרשות והרשות אחראית. האירוע הזה ממחיש לצערי את מה שאנחנו אומרים - אני, שר הביטחון וממשלת ישראל - חודשים ארוכים: שהברית עם החמאס מביאה לתוצאות קשות ביותר, תוצאות שהן הפוכות לחלוטין מקידום השלום בינינו לבין הפלסטינים.
כל ארגוני הטרור - החמאס, הג'יהאד האסלאמי וארגוני טרור אחרים - מחויבים להשמדת ישראל והם שואבים עידוד מהברית הזאת. אנשיהם מנסים כל הזמן לרצוח, לפגוע ולחטוף את אזרחי ישראל באשר הם - נשים, נערים וילדים. הם לא בוחלים בשום מטרה והם אינם זקוקים לשום תירוץ, לשום סיבה או לשום תמריץ כדי לנסות לעשות זאת

כל ארגוני הטרור - החמאס, הג'יהאד האסלאמי וארגוני טרור אחרים - מחויבים להשמדת ישראל והם שואבים עידוד מהברית הזאת. אנשיהם מנסים כל הזמן לרצוח, לפגוע ולחטוף את אזרחי ישראל באשר הם - נשים, נערים וילדים. הם לא בוחלים בשום מטרה והם אינם זקוקים לשום תירוץ, לשום סיבה או לשום תמריץ כדי לנסות לעשות זאת. והם אכן מנסים זאת. במשך עשרות שנים הם מנסים לבצע פיגועי חטיפה, ולצערנו מעת לעת הם מצליחים. רק בשנה האחרונה סיכלנו עשרות ניסיונות כאלה.
רה"מ עם גורמי הביטחון
ידידיי, אנחנו ראינו כולנו את בסיס הטרור שנוצר ברצועת עזה כשחמאס וארגוני הטרור השתלטו עליה. עכשיו הברית של אבו מאזן עם החמאס פותחת את הדלת להשתלטות אפשרית של החמאס על שטחי הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון.

אני אמרתי ואני אחזור ואומר גם הערב: אין אפשרות לדבר על שלום עם ישראל ובה בעת להקים ממשלת אחדות עם החמאס, ארגון טרור ששואף להשמיד את ישראל. אותם גורמים בקהילה הבינלאומית שאמרו שההסכם הפלסטיני עם החמאס יקדם את השלום, הגורמים הללו רואים עכשיו את התוצאות האמיתיות של החיבור הזה.

אזרחי ישראל, באזור שלנו מדינות קורסות ומתבקעות תחת ההתקפות הרצחניות של האסלאם הקיצוני וארגוני הטרור שפועלים מטעמו. רק עמידה איתנה ומאוחדת של העם כולו מנעה ותמשיך למנוע את ניצחונם כאן. שוב ושוב אנחנו מגלים שאנחנו יכולים לסמוך רק על עצמנו – על צה"ל, על השב"כ, על זרועות הביטחון, ועל עוז הרוח שלכם - חיילי ואזרחי ישראל", דברי נתניהו.ישיבת מטכ''ל בוגי יעלון אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה