יום ראשון, 1 ביוני 2014

כפייה חילונית במרפאות קופת החוליםעד היום בכניסה למרפאות אשר לקוחותיה ומטופליה נמנים על הציבורים החרדים והדתיים תלתה שלט אשר ביקש בשפה נעימה ממבקרי המרפאות ללבוש ולהתנהג בהתאם לאורך חייהם של התושבים.

אבל היום יצא אל כל המרפאות הוראה ממשרד הבריאות להוריד לאלתר את שלטי הצניעות במרפאות קופות החולים.

על רקע ההודעה ממשרד הבריאות לאסור סימון הודעות בנושא הצניעות במרפאות חרדיות, יצא נגדה ח״כ הרב יעקב ליצמן לשעבר סגן שר הבריאות, וטוען כי מדובר בכפיה חילונית."השלטים לגיטימיים ולא פוגעים באף אחד"  הם מבקשים בסך  הכל התחשבות באורך חייהם ואמונתם של תושבי השכונה .

הרב ליצמן בימים טובים יותר כסגן שר הבריאות


״מדובר בבקשה לגיטימית ומקובלת להופיע בצניעות מתוך התחשבות בציבור ולא בכפייה חלילה. זהו חלק מהשירות המותאם לציבור המבוטחים ושמקובל בשכונה המסוימת, ללא פגיעה בזכויות של אף אחד״, אמר הרב ליצמן.

ליצמן טען כי ״הגבלת מודעת צניעות נראית יותר כפייה אנטי דתית ואין מקום להוראות מעין אלה במדינה דמוקרטית ויהודית״.

סמנכ"ל לפיקוח על קופות חולים במשרד הבריאות, רויטל טופר חבר טוב, שיגרה הבוקר מכתב לפיו על קופות החולים להסיר את כל שלטי הצניעות במרכזים הרפואיים בריכוזים החרדיים והדתיים.

"במסגרת דיון שהתקיים אצל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עלתה סוגיית דרישות הצניעות (בדגש ללבוש "הולם") בסניפי הקופה".

במכתב כותבת הסמנכ"לית כי "על קופת החולים להסיר כל שילוט שיש בו קריאה /הכוונה / דרישה ללבוש 'צנוע' בסניפי הקופה, ובכלל זה עליה להדריך את צוות העובדים כי אין להציב דרישה כזאת או להעיר למבקרים/ות על לבושם".

האם השלב הבא הוא חוק נגד השלטים במאה שערים ורמת בית שמש ??

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה