יום שישי, 13 ביוני 2014

דוברו של מאיר פרוש הסוטה חיים שאולזון בדברי הלל ושבח לבוס!

מאיר פרוש קידש שם שמים

מאת הרב אליהו קאופמן

לא בכל יום אני מחלק מחמאות לח"כ מאיר פרוש מ"יהדות התורה". השקפותיו שונות משלי , אבל בבחירות המזוהמות הללו ל"נשיאות" הפיקטיבית אין לי מה לומר  אלא לזכותו בלבד. אם באמת היתה זו הצבעה חשובה הרי שודאי שהיה פרוש מגיע, ולכולנו גם ידוע כי הלה המשיך את שהייתו בחו"ל כדי לא להשתתף במושב הלצים הזה. בחירות שיהודי שומר תורה ומצוות –  ובמיוחד אלה שזיכרון ה"חפץ חיים" וסיפרו על "לשון הרע" חשוב להם, צריך היה להתרחק כמטווחי קשת מהזוהמה הזו. וכך עשה פרוש. שושלת האבות שלו הזכירה לו כי כל המועמדים לתפקיד הזה והרפש שדבק בהם הינם מחוץ לחוק התורה, שאפילו עסקן ציבור חרדי מחויב למתוח קו אדום בינו לבינם. פרוש הבין שאסור לו בכלל להיכנס לדיון על הצבעה לאישה –  ועוד מהסוג הירוד , התככני והזול של דליה איציק. פרוש הבין שלבחור במחלל שבת איננו בדיוק מצב של פיקוח נפש המכריח יהודים שומרי תורה ומצוות להצביע להם או לשקר את הציבור החרדי, בהציגו אחד מאותם מחללי שבת כ"שומר שבת". פרוש הוא גם נצר למשפחה של הישוב הישן שלא סטתה מדרך התורה מזה אחד עשר דורות (!) ועוד הפכה , בלי עין הרע, לשבט ולכן נושר כראובן ריבלין אינו מהווה עבורו דוגמא ל"ישוב הישן" בדיוק כמו שעשיו איננו דוגמת המשך לבית אברהם ויצחק. אילו כל הח"כים החרדים היו עושים כמותו הם באמת היו מקדשים שם שמים וגם מבקריהם היו היום מצדיעים להם. אבל הח"כים החרדים המשיכו לצלול מדחי אל דחי כשהציבור הכללי בישראל מקיא מהם שוב ושוב , בהרימם את דגל החילול השם.
     מתחילת רקיחת המו"מ המבולבל והלא מאוחד של הח"כים החרדים, הרי שקלונם של האחרונים הוצג בציבור. דליה איציק –  תככנית קטנה ואישיות פוליטית די מפוקפקת , הפכה לפייבוריטית של רוב ח"כי החרדים, ובראשם אנשי ש"ס. מעניין מה הגר"ע יוסף, הגר"מ שך והגרי"ש אלישיב היו אומרים על ה"פייבוריטית" המפוקפקת הזו ? בש"ס ניסו לנמק זאת ב"עצמאות עדתית". אנשי ש"ס עדיין מאמינים שכולנו מטומטמים כדי שהם ימשיכו בשקריהם על ה"חזרתה העטרה ליושנה". כאשר בנות ספרדיות מופלות בעמונאל , בי"ם ובאלעד הם האחרונים שיצאו להגנתן, ולא מעט משום שהרב יעקב יוסף חשף את הקלון הזה. כאשר עמדה בעבר בחירתו של השר המנוח שאול עמור לנשיא המדינה הרי שאריה דרעי ארגן את בחירת יריבו עזר ויצמן. כאשר עמד קצב לבחירה יותר ממחצית סיעת ש"ס הצביעה לפרס אבל לקצב הם סיפרו את ההיפך. וכאשר בקרית ספר הליטאים היפלו את הספרדים הרי שראש הרשות שנתן יד לכך היה יוסי שווינגר, מינוי של אריה דרעי , ואילו האחרון נתן ידו לכך בשתיקה משום "עסקים מסתוריים" עם יזמי העיר האשכנזים.

אבל גם "דגל התורה" איננה מפגרת בשפלותה אחרי ש"ס. גם שם עלה שמה של האיציקית הזו – שבעבר תמכה בגיוס בחורי הישיבות (למרות שהיא עצמה השתמטה מהצבא בנימוק כוזב של "שומרת דת"...) , ואילו חלק מאנשי דגה"ת לא התבייש להצביע לה. זהו סופה של "מפלגת ההשקפה", שבעבר רדפה את ש"ס ואת חב"ד בהתנשאות של "בני תורה" עליונים. קשה לי להאמין כי הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קניאבסקי שותפו על ידי גפני בכל המבוך המכוער הזה. בכלל, מהי באמת הבעיה של גפני להצביע לאיציק לאור יחסיו ה"חמים" עם "כוכבות" אנטי דתיות קיצוניות בהרבה ממנה כמירב מיכאלי, שלי יחימוביץ וזהבה גלאון? האיציקית הזו היא לפחות בוגרת "בית יעקב" לעומת בוגרות בתי הקפה של רחוב שיינקין בת"א... והיה גם ח"כ ישראל אייכלר מחסידות "בלזא" –  האח האופורטוניסטי התאום של ש"ס וממגדלי טומי  לפיד, שפלט בשידור רדיו כי "נשיאה למדינת ישראל איננו הדבר הכי גרוע". והוא צדק. ישנם דברים גרועים יותר כמו למשל לנבל את הפה ולהחליף את האות הראשונה בשם משפחתו של משה דיין.  גרוע יותר הוא גם להיות ממשיכי האצ"ל והלח"י ביהדות החרדית. גרוע יותר הוא לאשר שוטרים חסידיים לצד שוטרות חילוניות ברכבים וב"ייחוד" מושלם ביניהם, וגרוע יותר הוא להשבית תורה מתלמידי ישיבות ולהביא בפניהם עיתונאים קלי דעת בנושאים של רצח , הרג והפקרת מצוות. אז באמת , מדוע שהלה לא יצביע  לאיציקית הזו בבחינת עבירה שאיננה  "עבירה חמורה", שהרי עבירה גוררת עבירה?
     וגם כל התמיכה הזולה של הח"כים החרדים –  בסיבוב השני, לרובי ריבלין , לא הריחה ריח של שושנים אלא ריח של ליזול דווקא. אין לך התבזות גדולה יותר מאשר לומר דבר ולעשות את היפוכו, ובמיוחד כשאתה מאיים בעונש ולבסוף אתה משתחווה ליריבך בהשפלה. "יהדות התורה" –  אך גם ש"ס, הכריזו באיום כי יחרימו כל מי שיצביע לגיוס בני הישיבות. אבל כשהגיע הרגע לבצע זאת הם התקפלו כשפנים ובמקום לנקום בליכוד ובריבלין הם פנו כמעט כולם (מלבד אריה דרעי ואריאל אטיאס) לעברו של רובי ריבלין. יתכן שעניין החנינות העתידיות למי שהורשע ולמי שעוד יורשע היה חלק מ"דיל סודי". יתכן שבליכוד סיפרו להם שעוד מעט יעופו "יש עתיד" ו"התנועה" מהקואליציה ושקבצני "יהדות התורה" וש"ס יכנסו במקומם. אבל מה שברור וידוע הוא כי שוב הליכוד צחק על החרדים והוכיח שהם בכיסו גם לאחר שהושפלו על ידו ונותרו ללא רכוש קואליציוני. גם אריה דרעי הושפל עד עפר והוכח כי מנהיגותו היא עפרא דפומיה.הוא לא הצליח להעניש את ריבלין ולא הצליח לתמוך בשטרית. ומוקיוני ש"ס ירשמו עוד "הישג" ל"השקפתם החברתית" בבחירתם את האריסטוקרקט הרויזיוניסטי מרחביה השבעה על פני מאיר שטרית, האיש שמסמל יותר מכל, אחרי דוד לוי, את נסיקת בן עיירת הפיתוח למנהיג על בישראל למרות שיויון ההזדמנויות הפגום.
    ולסיום, רובי ריבלין הוא הנשיא הראשון שהיה בעבר יו"ר קבוצת כדורגל וידוע באהדתו אליה. זה באמת מחפיר לראות כיצד כל החרדים מתאחדים מאחורי איש תרבות יוון ועוד משקרים את רבניהם שהוא "שומר שבת". מעניין כיצד הוא "שומר שבת" כשהוא שומע ורואה בשבת את משחקי בית"ר ירושלים, וכיצד הוא מגיע למשחקיה...
     סיפור דומה היה השנה בבאר שבע. אנשי "לב לאחים" ו"יד לאחים" שיקרו את רבניהם –  ובראשם הגריא"ל שטיינמן והגר"ח קנייאבסקי, כי קבוצת הכדורגל הפועל ב"ש איננה משחקת בשבתות וכי שחקניה הם "שומרי שבת". הרבנים ברכו את הקבוצה ושני הארגונים הללו המשיכו ב"עסקיהם" עם המערכת המוניציפאלית בב"ש דרך תיווכו של מועדון הכדורגל שם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה