יום רביעי, 18 ביוני 2014

ראשי ערים מהעולם לשחרר את הנערים

ראשי הערים שחררו את הילדים
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם משלחת של עשרות ראשי ערים מכל העולם המבקרת בימים אלה בישראל במסגרת פרויקט משותף של משרד החוץ ו-The American Council for World Jewry. במשלחת משתתפים בין היתר ראשי העיר של ברלין, פרנקפורט, בואנוס איירס, סרייבו, מרסיי, ניס ועוד. במשלחת חבר גם ראש עיריית אנטבה שבאוגנדה.
בפתח הפגישה התייחס נתניהו לאירוע חטיפת שלושת בחורי הישיבה ואמר כי צה״ל והשב״כ החזירו הלילה לכלא עשרות מחבלי חמאס, לרבות כאלה ששוחררו במסגרת השבתו של גלעד שליט.

נתניהו ציין את העובדה כי כוחות הביטחון עושים ועשו עבודה מצוינת וביצעו בהצלחה את החלטת הקבינט תוך פחות מיממה.

ראש הממשלה הוסיף כי יהיו בו עוד הרבה פעולות נגד הטרוריסטים שפוגעים, רוצחים וחוטפים את אזרחי ישראל ושרוצים להשמיד את מדינת ישראל וכי החמאס ימשיך לשלם מחיר כבד עבור חטיפתם של אייל, גיל-עד ונפתלי, שלושה נערים שהיו בדרך הביתה להוריהם".

ראשי הערים הגישו לרה"מ נתניהו מכתב פומבי המגנה את חטיפתם של הנערים אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל וקורא לשחרורים המיידי.

במכתב הועבר מסר ברור לחמאס ובו נכתב כי ראשי הערים המייצגים קהילות מגוונות מכל רחבי העולם, קוראים לכל המעורבים בהיעלמותם של שלושת הנערים הישראלים – נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח – לשחרר אותם לאלתר ללא כל תנאי ולהשיב אותם בשלום למשפחותיהם.

הידיעה על החטיפה גרמה לנו צער ואכזבה, שכן חטיפה ולקיחת בני ערובה מהוות הפרה של החוק הבינלאומי.
אנו מאמינים שאסור לילדים להיות הקורבנות של פעולות בלתי אנושיות ולא מוצדקות כאלה, בשום שלב ובשום נסיבות.
כמבוגרים יש לנו אחריות מוסרית להגן על הילדים ולהבטיח את שלומם וביטחונם.

במהלך היום אירח בכנסת ח"כ זבולון כלפה את יו"ר הפרלמנט של סלובקיה, מר פאבול פאשקה. במהלך הפגישה שוחחו השניים על הקשר בין שתי המדינות, מר פאשקה הדגיש כי בכוונתו להעמיק את הקשר ושיתופי הפעולה בין שני העמים.
כלפה דרש מיו"ר הפרלמנט הסלובקי לפעול לכך שממשלת סלובקיה תגנה רשמית את החטיפה. יו"ר הפרלמנט הסלובקי שלא גינה את המקרה באופן רשמי אמר כי הוא משתתף בצער העם בישראל והביע תקווה כי החטופים ישוחררו בקרוב. עד כה רק מדינות מועטות גינו את החטיפה בהם צרפת, גרמניה בריטניה בלגיה בולגריה נורבגיה וכן האיחוד האירופי.

המכתב שפורסם

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה