יום רביעי, 21 במאי 2014

ילדי משפחת גרוס נפגשו עם הרופאים שהצילו את חייהם

על במה אחת התייצבו 60 ילדים שחייבים את חייהם למכונת ה"אקמו". מדובר במכשיר רפואי שמשמש למקרים קשים של כשל בלב ובריאות ושהציל ממוות שניים מילדי משפחת גרוס באסון ההדברה בירושלים. השבוע נפגשו הילדים עם הרופאים. "היה לי חשוב להגיד להם תודה", אומר עידו, שחובר למכונה כשהיה בן שנה וחצי בלבד


 
מיכאל ויצחק גרוס הגיעו לבית החולים בעקבות אסון ההדברה בירושלים, יפית הובהלה לבית החולים במצב של קריסת מערכות, אילון חזר מבית הספר ואמר לאביו שהוא עומד למות, עידו היה רק בן שנה וחצי כשנפגע. המשותף לכולם הוא מכונה אחת - אקמו שמה - שבה משתמשים רק במקרים נדירים של כשל קיצוני בריאות ובלב.
 
השבוע נפגשו המשפחות עם הרופאים שהצילו את חייהם. "האמת היא שזה נורא מרגש", אומר פרופ' עובדי דגן, מנהל מחלקת טיפול נמרץ לב בבית החולים שניידר. "מה שמשותף לכל הילדים זה שהרגע שבו נפגשנו היה הרגע שבו הם קרסו". המפגש בין המשפחות לרופאים הוא חם ומרגש, אבל העיניים כולן נשואות למשפחת גרוס, שמתמודדת עם אובדן כפול וגם עם שמחה כפולה.

"אנחנו הצטרפנו למועדון לפני ארבעה חודשים", סיפר מעל הבמה שימי גרוס, שארבעת ילדיו נפגעו באסון ההדברה. "אולי שברנו שיא עם שני ילדים שמחוברים באותו זמן למכשיר, אבל מצד שני ראינו גם שתי בנות שלא הצליחו לעלות על המכשיר".

אביגיל ויעל גרוס ז"ל נפטרו כתוצאה מהרעלת הגז הקשה בירושלים. "לבוא מההלוויה של הבנות ולראות את המכשיר זה רגע קשה מאוד", סיפר האב. "לשמוע את קולות הצפצופים שמלווים אותך אחר כך במשך ימים - זה לא נעים ואפילו מפחיד. רואים את הבית ריק למחצה וזה קשה".

מיכל גרוס, אמם של הילדים, מספרת על הניסיון להתמודד עם האובדן הכבד: "השגרה והחזרה לחיים ממלאים אותנו, אבל אנחנו חיים את זה. הן חלק מהבית, הן עדיין איתנו שם".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה